مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کشته شدن ۵ تن از طالبان در «لوگر»، ترور افسر سازمان اطلاعات در «غزنی»، خودکشی یک زن در «فاریاب»، کشته شدن ۴ غیرنظامی در «لغمان»،حادثه رانندگی با ۷ کشته در شهرستان «آبب بند» مهم‌ترین رویدادهای امنیتی ۲۷ خرداد افغانستان است.

افسر ارشد سازمان اطلاعات افغانستان به ضرب گلوله کشته شد

«فیهم امر خیل» سخنگوی پایگاه امنیتی «غزنی» افغانستان اعلام کرد که یکی از افسران ارشد سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در مقابل درب منزلش در منطقه «بهلول» به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شده است.

به گزارش فارس، وی ضمن اعلام این خبر گفت که روند تحقیقات درباره علت این حادثه آغاز شده است.

سلسله روند ترور افراد غیر نظامی و دولتی در ۲ سال اخیر در ولایت غزنی افغانستان شدت گرفته است و هفته‌ای نیست که ۲ یا ۳ نفر به ضرب گلوله افراد  ناشناس به قتل نرسند.

تلفات بیشتر طالبان و نیروهای امنیتی در فاریاب

مسئولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند در چند درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی در این ولایت هر ۲ جانب تلفات بیشتری دیده‌اند.

به گزارش فارس، «عبدالکریم یورش» سخنگوی پلیس ولایت فاریاب گفته است که افراد گروه طالبان روز گذشته به پوسته‌های امنیتی در شهرستان «شیرین تگاب» این ولایت حمله کرده‌اند که در نتیجه درگیری بین ۲ طرف ۲ سرباز امنیتی کشته و ۵ تن دیگر زخمی‌شده‌اند.

در درگیرى بین طالبان ۳ تن کشته و زخمى شده‌اند

به گزارش فارس، برخى منابع می‌­گویند که در درگیری بین ۲ گروه طالبان در منطقه «قل هر» شهرستان «شینوارى» ولایت «پروان»، ۳ تن کشته و زخمی شده‌اند.

یک زن در ولایت فاریاب خودکشى کرد

به گزارش فارس، مسوولان در ولایت «فاریاب» گفته‌اند که یک زن ۳۵ ساله در شهر  «میمنه»، صبح امروز با خوردن مواد اسیدی خودکشی کرده است. 

وزارت کشور افغانستان: ۵ عضو طالبان در «لوگر» کشته شدند

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در عملیات ویژه و هدفمند نیروهای امنیتی این کشور در ولایت لوگر، ۵ عضو طالبان کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش فارس، وزارت کشور افغانستان امروز شنبه (۲۷ خرداد) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که این عملیات عصر روز گذشته در روستای «پورک کمال خیل»» حومه مرکز ولایت لوگر راه‌اندازی شده بود.

وزارت کشور افغانستان گفته است که در این عملیات مقداری جنگ افزار نیز بدست آمده و ۴ حلقه مین کشف و از بین برده شده است و به نیروهای پلیس و افراد غیر نظامی آسیبی نرسیده است.

کشته شدن ۴ غیر نظامی در یک انفجار در «لغمان»

مسئولان محلی در ولایت لغمان می‌گویند دست کم ۴ غیر نظامی در پی یک انفجار در این ولایت کشته شده‌اند.

به گزارش فارس، دفتر رسانه‌های ولایت لغمان اعلام کرده‌است که این رویداد بامداد امروز در شهرستان «الینگار» این ولایت زمانی رخ داده که یک خودرو غیر نظامیان به مین کنار جاده برخورد کرده‌است.

از یک انفجار خونین در «فراه» جلوگیرى شد

به گزارش فارس، منابع امنیتی در ولایت «فراهم، از دفع وقوع حمله خونبار در این ولایت خبر می‌دهند.

۴ کشته و زخمی بر اثر برخورد خودرو با مین کنار جاده

به گزارش فارس، بر اثر برخورد یک یک خودرو با مین کنار جاده ۲ غیرنظامی کشته و ۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

در یک حادثه رانندگی ۷ عضو یک فامیل در «غزنی» کشته شدند

به گزارش فارس، در یک حادثه رانندگی در شهرستان «آب بند» ولایت غزنی از جمله یک طفل و ۶۶ تن دیگر جان باختند.

در درگیری بین نیروهای ارتش و طالبان ۴ کودک زخمی شدند

در درگیری بین نیروهای ارتش و طالبان در «کاپیسا» ۴ کودک زخمی شدند.

به گزارش فارس، مسئولان محلی کاپیسا گفته‌اند که بر اثر درگیری بین نیروهای ارتش و طالبان، حین جمع آوری زکات گندم از سوی طالبان، ۴۴ کودک زخمی‌شده‌اند.

/انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *