سفر غیر منتظره وزیر انرژی قطر به پاکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد،«صالح السدا» وزیر انرژی قطر در سفری غیر منتظره وارد پاکستان شد و بعد از چند ساعت این کشور را به مقصد دوحه ترک کرد.

به گزارش دیلی اکسپرس،صالح السدا تحت تدابیر شدید امنیتی از فرودگاه به منطقه قرمز اسلام آباد که کاخ های ریاست جمهوری و نخست وزیری و ساختمان های وزارتخانه های مختلف در آن واقع شده، منتقل شد.

پاکستان سال گذشته قراردادی به ارزش ۱۶ میلیارد دلار با قطر برای واردات گاز مایع از این کشور امضا کرد و پس از امضا این قرارداد، صادرات گاز قطر به پاکستان آغاز شد.

پاکستان حتی اعلام کرده که قصد افزایش واردات گاز از قطر را دارد و تحولات اخیر در روابط دوحه-ریاض، تاثیری برای واردات گاز پاکستان از قطر نخواهد داشت.

در پی تحریم قطر توسط عربستان و بحران کمبود مواد غذایی در این کشور، پاکستان در مرحله اول صادرات گوشت مرغ به این کشور را آغاز کرد.

«زبیر طفیل»رئیس فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع پاکستان در این زمینه گفت: ضمن برقراری ارتباط با بازرگانان قطر آمادگی خود را برای صادرات انواع مواد خوراکی به این کشور اعلام کرده‌ایم و تلاش خواهیم کرد این کشور بر اثر تحریم دچار کمبود نشود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *