بردی‌ محمداف: با مفسدین اقتصادی به شدت برخورد می‌کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، رئیس جمهور ترکمنستان در نشست هیئت دولت این کشور در زمینه رسیدگی به پرونده مفسدان اداری و مالی این کشور، گفت: هیچ مدیر یا کارمند دولتی مفسدی در ترکمنستان در امان نخواهد ماند.

وی ادامه داد: در زمان آغاز به کار دولت من به مردم ترکمنستان قول دادم، مبارزه با فساد مالی و اداری را در برنامه کار خودم قرار داده و با عوامل فساد اقتصادی و اداری به سختی برخورد خواهم کرد.

بردی‌ محمداف همچنین در این زمینه معاونان مربوطه خود و نیز سایر وزرا و رؤسای ادارات بانکی و اقتصادی که مفسدان مذکور در آنها فعالیت کردند، مورد انتقاد شدید قرار داد و هشدار داد: در صورت تکرار چنین مواردی آنان نیز از سمت‌های خود برکنار و بر طبق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

«محمدخان چاکی‌اف» سرویس دولتی مبارزه با جرایم اقتصادی ترکمنستان نیز در این جلسه گزارشی از نتایج عملکرد این نهاد در ماه گذشته ارائه کرد.

وی ادامه داد: طی یک ماه گذشته ده‌ها گروه متشکل از مفسد مالی و اداری از جمله مسئولان، مأموران دولتی و بخش خصوصی بازداشت و محاکمه شدند.

چاکی‌اف افزود: مفسدان مذکور در سازمان‌های بانکی، مالی، اداری، صنعتی، کشاورزی و عمران در سمت‌های کلیدی فعالیت داشته و مشغول به رشوه خواری، اختلاس، جعل گزارش‌، پول شویی و قاچاق سیگار بوده‌اند.

این مقام امنیتی ترکمنستان ادامه داد: علاوه بر افراد مفسد مالی و اداری، تعدادی از فعالان بخش خصوصی نیز بازداشت شدند.

چاکی‌اف اظهار داشت: ده‌ها میلیون دلار و منات، خودروهای سواری، ویلا، خانه و آپارتمان‌های لوکس، کامیون‌ها، تجهیزات راه‌سازی و ساختمانی و واحدهای صنعتی و تولیدی که مفسدان اداری و مالی مذکور از طریق راه‌های غیرقانونی به دست آوردند، شناسایی و مصادره شده است.

وی عنوان کرد: بخش عمده از مفسدان بازداشت شده محاکمه شده و رسیدگی به پرونده برخی از آنان در حال انجام است.

بردی‌محمداف همچنین در این زمینه «چاری آتایوف» وزیر ساختمان سازی و معماری ترکمنستان را به دلیل وجود نقایص در کار و عدم نظارت بر فعالیت نیروهای زیر نظر از این سمت برکنار کرد.

از سوی دیگر رئیس جمهور ترکمنستان پیشتر خواستار تشدید مجازات عاملان فساد اداری، مالی و رشوه خواری شد و دستور داد که عفو عمومی نیز به مفسدان اقتصادی تعلق نگیرد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *