اشرف غنی: امنیت کامل کابل تا ۶ ماه آینده برقرار می‌شود

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان به شهروندان کابل وعده داد با اجرای  اقدامات جدید امنیتی، امنیت کامل شهر کابل تا ۶ ماه آینده برقرار می‌شود.

غنی که در نشست تخصصی مشترک نظارت و انسجام افغانستان و کشورهای حمایت‌کننده در کابل سخنرانی کرد، گفت: قبلاً اقدامات جدید امنیتی را داشتیم که در طول هفته‌های بعد، با نظارت دقیق‌تر، امنیت را در شهر افزایش خواهیم داد.

وی افزود: کنترل بهتر ترافیک به منظور نظارت بهتر و جلوگیری از نفوذ انجام می‌شود، آموزش نیروهای امنیتی که در کابل فعالیت دارند تقویت می شود، ماه‌های اولیه دشوار خواهد بود اما از شهروندان کابل می‌خواهم که ۶ ماه برای تأمین امنیت شهر به دولت وحدت ملی مهلت دهند.

غنی گفت: دولت برای خنثی کردن حملات تروریستی دشمنان در سراسر کشور به ویژه در شهر کابل، نیاز به امنیت بهتر و ایستادگی بیشتر شهروندان دارد.

رییس جمهور افغانستان تاکید کرد: عدم اشتغال و بازار سرد کاریابی سبب می‌شود تا همدستی با مهاجمان انتحاری که زمینه تامین مالی شماری را مساعد می‌سازد ،‌افزایش یابد.

وی بر آوردن اصلاحات عمده در وزارت‌های دفاع و کشور تاکید کرد و گفت: دولت وحدت ملی یک بسته‌ اشتغال‌زایی اضطراری را که در هفته‌های آتی به اجرا خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *