حاضریم بیمارستان‌های کابل را تجهیز کنیم/ ۵۰۰ دانشجوی افغانستانی بورسیه می‌شوند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت وحدت ملی با «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» وزیر بهداشت، ایران در دفتر کارش دیدار و درباره همکاری‌های آموزشی و درمانی بین ۲ کشور بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر بهداشت ایران در این دیدار گفت: در این سفر تفاهمنامه‌هایی را در عرصه دارو و درمان با وزارت بهداشت افغانستان امضا خواهند کرد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که تفاهمنامه‌های ۲ کشور در زمینه بهداشت و آموزش‌های پزشکی اجرایی شود و افزود: هدف ما توانمند شدن افغانستان در عرصه بهداشت و تقویت آموزش‌ و تولید صنعت دارو در این کشور است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که بتوانند «گردشگری سلامت» را بین  ۲ کشور راه انداز و در عرصه «تولید» دارو افغانستان را یاری رسانند.

 ۵۰۰ بورسیه به نهادهای آموزشی افغانستان در عرصه بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از تعهد ۵۰۰ بورسیه به نهادهای آموزشی افغانستان در عرصه بهداشت خبر داد و گفت: ایران آماده است برخی بیمارستان‌های کابل را تجهیز و حمایت نماید.

«عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت افغانستان، ضمن خوش‌آمدگویی به هیأت ایرانی، از کمک‌های ایران در عرصه‌های مختلف ابراز قدردانی و گفت: کمک‌ها و همکاری‌های ایران در بخش تجهیزات بهداشتی و آموزش‌های طبی برای افغانستان مهم است.

همکاری‌های وزارت بهداشت افغانستان با وزارت بهداشت ایران

وی از همکاری‌های وزارت بهداشت افغانستان با وزارت بهداشت ایران، ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم این همکاری‌ها افزایش یابد.

رییس اجراییه دولت افغانستان با اشاره به قاچاق ادویه بی‌کیفیت از برخی کشورها به افغانستان گفت: داروی ایران در افغانستان با کیفیت و مشهور است و باید از فرصت‌های پیش آمده در عرصه برنامه‌های آموزشی استفاده مناسب صورت گیرد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *