مهمترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کشته شدن ۳ فرمانده کلیدی طالبان در لوگر، کشته و زخمی شدن ۳۰ عضو طالبان در قندوز، تلفات سنگین طالبان در هرات، قطع آب چند روستای بدخشان توسط طالبان، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز سوم مرداد را تشکیل می‌دهد.

کشته شدن ۳ فرمانده کلیدی  طالبان در لوگر

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که ۳ فرمانده کلیدی و برجسته  طالبان در یک عملیات ویژه و هدفمند نیروهای نیروهای ویژه پلیس ملی در ولایت لوگر کشته شده‌اند.

وزارت کشور افغانستان گفت: این عملیات ویژه نیروهای امنیتی در روستای «نیازی» در مرکز ولایت لوگر راه اندازی شده بود.

کشته و زخمی شدن ۳۰ عضو طالبان در قندوز

دفتر مطبوعاتی پلیس در بخش شمال شرق افغانستان اعلام کرد که در نتیجه یک عملیات نظامی نیروی هوایی و توپچی در حومه ولایت قندوز ۳۰ عضو طالبان مسلح کشته و زخمی شدند.

در اطلاعیه‌ای که توسط  این اداره منتشر شده آمده است که این عملیات در بخش آسیب‌پذیر ولسوالی «آقتاش» قندوز انجام شد و منبع این خبر می‌افزاید در نتیجه این عملیات نظامی ۹ نفر از طالبان از جمله یک فرمانده بنام «قاری بشیر» کشته و ۱۳ دیگر زخمی شدند.

تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت هرات

در نتیجه عملیات نیروهای دولتی به مواضع طالبان در ولسوالی شیندند، ۴۳ عضو طالبان کشته و ۳۶ تن دیگر زخمی شدند.

«جیلانی فرهاد» مسئول دفتر مطبوعاتی دفتر والی هرات می‌گوید، این عملیات شب گذشته در یک روستا در ولسوالی شیندند انجام شد و در این عملیات «ملا نجیب» از فرماندهان مهم طالبان زخمی شده ‌است.

قطع آب چند روستای بدخشان توسط طالبان

مقامات محلى در ولایت بدخشان مى‌گویند که قطع آب کانال کشاورزی ولسوالی «یفتل پایان» این ولایت توسط طالبان، سبب شده تا محصولات بیش از ۱۰هزار جریب زمین از بین برود.

«امام علی همدمی» ولسوال «یفتل پایان» بدخشان، گفت: از ۲ ماه گذشته تا کنون، طالبان آب کانال کشاورزی پنج روستای یفتل پایان را قطع و از مردم محل، ازای آب کشاورزی پول نقد به مبلغ ماهانه ۱۰۰ هزار افغانی کردند.

تیرباران بزرگ قومى در جوزجان توسط داعش

مقامات محلى در ولایت جوزجان مى‌گویند که داعش، یک بزرگ قومى را در ولسوالی قوش تپه این ولایت تیرباران کردند.

«امین الله» فرماندار قوش تپه گفت: مرد کشته شده، ۵۰ سال سن داشت و گل آغا نام دارد و داعش، این مرد را شب گذشته در روستای «چقمه چقور» این ولسوالى، به اتهام تبلیغات علیه آنها تیرباران کردند.

کشته‌شدن ۵ فرمانده طالبان در کوه البرز بلخ  

سخنگوی پلیس بلخ می‌گوید که در نتیجه یک عملیات نظامی که شب گذشته در کوه البرز ولسوالی «چمتال» ولایت بلخ راه اندازی شده بود، ۵ فرمانده طالبان کشته و ۸ تن دیگر زخمی شدند.

«شیرجان درانی»، سخنگوی پلیس بلخ گفت: این عملیات هنگامی آغاز شد که فرماندهان طالبان از  ولایت سرپل و جوزجان قصد داشتند به پاسگاه نیروهای امنیتی حمله کنند که در نتیجه ۵ نفر از فرماندهان طالبان کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *