کودکان در افغانستان طعمه اهداف تروریستی و حملات انتحاری هستند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «محمد آصف رحیمی» والی هرات در یک نشست خبری مشترک با امنیت ملی هرات به خبرنگاران گفت: کودکانی که در هرات توسط آدم ربایان ربوده می‌شوند به خارج از کشور انتقال و در پایگاه‌های تروریستی بعد از شست‌وشوی مغزی دوباره به افغانستان با هدف انتحار، انفجار و حملات تروریستی فرستاده می‌شوند.

وی افزود: چندی پیش نیروهای امنیتی در غزنی یک گروه ۲۵ نفره ازکودکان را که آدم ربایان قصد انتقال به پاکستان را داشتند بازداشت کردند که قرار بود در پاکستان در مراکز آموزشی گروه‌های تروریستی آموزش ببینند.

 «ژنرال دادمحمد» رییس امنیت ملی هرات از رهایی ۲ تن از کودکان که ازسوی آدم ربایان ربوده شده بودند گفت:  ۲ روز پیش در نتیجه عملیات نیروهای امنیت ملی هرات ۲ کودک که ۱۰ روز پیش به صورت جداگانه ربوده شده بودند از چنگ آنها رها و به خانواده بازگردانده شدند.

وی گفت: تحقیقات از نزد این آدم ربایان ادامه دارد و احتمال آن می‌رود که این کودکان را برای فراگیری آموزش و اهداف تروریستی به پاکستان انتقال می‌دادند.

رئیس امنیت ملی افغانستان ازدستاوردهای ۲ماهه اخیر اداره خود گفت: ۶۵ تن به جرم فعالیت‌های تروریستی، همدستی با مخالفان مسلح، اخذ رشوه، آدم‌ربایی، تهدید تلفنی، فروش سلاح، سرقت‌های مسلحانه و جعل سند بازداشت شدند.

والی هرات درباره ناامنی‌های اخیر هرات و حوزه غرب گفت:  فصل تابستان فصل خوبی برای حملات دشمنان است که شاهد حملات آنها در شهرستان شیندند و  غور و سقوط شهرستان تیوره به دست طالبان بودیم.

وی خاطرنشان کرد: طالبان و مخالفین مسلح دولت با استفاده از فصل گرما حملات خود را شدت بخشیده و می‌خواهند تا از طریق هلمند دهلیزی را به شمال و حوزه غرب باز کنند تا ناامنی‌ها در این مسیر گسترش و در کناران جلو بازسازی‌ها و اجرایی پروژه‌های کلان در این مناطق را بگیرند.

رحیمی به مردم اطمینان داد: با وجود حملات گسترده طالبان و مخالفین مسلح دولت نیروهای امنیتی آمادگی کامل را برای مقابله با آنها و تامین امنیت دارند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *