مهمترین رویدادهای امنیتی ۱۷ مرداد افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، تیرباران یک غیرنظامی با ۳ فرزندش در غور، ۸کشته در درگیری مسلحانه مراسم عروسی در پروان توسط طالبان، انتقام‌گیری از خانواده فرمانده محلی طالبان در غور، کشته شدن ۲ فرمانده کلیدی طالبان در جوزجان، کشته شدن ۱۸ عضو طالبان در بادغیس  مهمترین رویدادهای امنیتی امروز ۱۷ مرداد است.

تیرباران یک غیرنظامی با ۳ فرزندش در غور توسط طالبان

افراد منسوب به طالبان یک فرد با سه کودک خردسالش را در ولایت غور را به قتل رساندند.

«اقبال نظامی» سخنگوی پلیس غور گفت که یک فرمانده مخالفان مسلح به نام «نور احمد» در منطقه الله یار در حومه شهر فیروز کوه اعضای این خانواده را هنگام جمع آوری گندم به قتل رسانده است.

۸کشته در درگیری مسلحانه مراسم عروسی در پروان

مسوولان محلی در ولایت پروان می‌گویند که در نتیجه درگیری مسلحانه در یک مراسم عروسی در شهرستان بگرام این ولایت دستکم ۸ نفر زخمی شدند.

به گزارش فارس، «عبدالشکور قدوسی» فرماندار ولایت پروان گفته است که این درگیری  پس از مشاجره لفظی بین ۲طرف آغاز شده است و پس از مشاجره لفظی درجریان توزیع غذا بین ۲ شرکت کننده در مراسم عروسی، درگیری مسلحانه رخ داده است.

انتقام‌گیری از خانواده فرمانده محلی طالبان در غور

مقام‌های امنیتی در ولایت غور گفتند که افراد تفنگ‌دار غیر مسئول، شب گذشته به‌خاطر انتقام‌گیری از فرمانده محلی طالبان، به خانه مسکونی‌ وی حمله کردند.

به گزارش فارس، «اقبال نظامی» سخنگوی پلیس غور گفت که در این رویداد، چهار نفر از بستگان نوراحمد، فرمانده‌ محلی طالبان کشته و یک نفر دیگر اسیر شده است.

کشته شدن ۲ فرمانده کلیدی طالبان در جوزجان 
 
مقام‌های امنیتی در شمال افغانستان می‌گویند که ۲ فرمانده کلیدی طالبان در شهرستان فیض آباد ولایت جوزجان در نتیجه انفجار بمب  خودشان کشته شده‌اند.

به گزارش فارس،  «نصرت الله جمشیدی» سخنگوی نیروهای ارتش  ۲۰۹ شاهین گفته است که نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته چندین عملیات پاکسازی را در حومه ولایت‌های جوزجان، فاریاب، قندوز و بدخشان راه اندازی کرده بودند.

کشته شدن ۱۸ عضو طالبان  در بادغیس 
 
وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در  عملیات ویژه و هدفمند نیروهای ویژه پلیس ملی در شهرستان قادس ولایت بادغیس دستکم ۱۸ عضو طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که  این عملیات در روستای لنگر شهرستان قادس ولایت بادغیس راه اندازی شده بود.

کشته شدن ۲ فرمانده خودخوانده طالبان در جوزجان

به گزارش فارس، «جاوید سلیم» سخنگوی واحد کماندوی ارتش ملی افغانستان  از کشته شدن ۲ فرمانده خودخوانده طالبان در جوزجان خبر داد.

«نقیب الله» فرمانده خودخوانده  طالبان در شهرستان خانقا و احمدشاه فرمانده خودخوانده این گروه در شهرستان فیض آباد جوزجان همراه با ۶ تن همراهان در نتیجه‌ انفجار یک سرگلوله بمب در روستای مردیان شهرستان مردیان ولایت جوزجان کشته شدند.

ربودن ۴۷ دختر جوان را در  ولایت سرپل 

شماری از ساکنان میرزااولنگ شهرستان صیاد ولایت سرپل می‌گویند که افراد وابسته به طالبان، دستکم ۴۷ دختر جوان این منطقه را به عنوان برده جنسی با خود بردند.

«محمد جعفری» رهبر حزب رفاه ملی افغانستان و ساکن منطقه‌ «میرزا اولنگ» شهرستان صیاد سرپل این رویداد را تأیید کرد و گفت: امکان سوء‌استفاده از این دختران وجود دارد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *