استراتژی آمریکا در آسیا محور رایزنی مقامات ارشد واشنگتن و اسلام‌آباد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان درباره استراتژی تازه واشنگتن در جنوب آسیا به تبادل نظر با وی پرداخت.
به گزارش دنیا نیوز، وی در این تماس تلفنی درباره استراتژی تازه آمریکا در قبال پاکستان با شاهد خاقان عباسی رایزنی کرد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده بسیار ضرر خواهد کرد زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشنگتن می‌جنگند.
چندی پیش ژنرال «جوزف وتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا ضمن بازدید از وزیرستان شمالی گفت هماهنگی بین پاکستان و افغانستان برای برقراری امنیت در مرز مشترک اهمیت زیادی دارد که آمریکا روی این موضوع تأکید می‌کند.
قبل از این «ژنرال جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا به اعضای کنگره این کشور گفت: پاکستان در سال ۲۰۱۶ به طور موثر علیه شبکه حقانی وارد عمل نشده به همین دلیل بخشی از کمک مالی به این کشور که ۳۵۰ میلیون دلار است لغو می‌شود.
واشنگتن در حالی کمک مالی به ارتش پاکستان را لغو می‌کند که مقامات آمریکایی برای تعیین استراتژی خود در قبال پاکستان دچار اختلاف هستند همین موضوع تصمیم برای ادامه کمک مالی به این کشور و پیشبرد استراتژی تازه در افغانستان را پیچیده می‌کند.
از چندی پیش پاکستان و آمریکا بر سر مبارزه با تروریسم به ویژه اقدام علیه طالبان افغانستان و شبکه حقانی دچار اختلاف می‌باشند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *