کرزی: استراتژی جدید آمریکا به جای صلح، جنگ را گسترش می‌دهد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان شامگاه روز (سه‌شنبه) با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص استراتژی جدید نظامی آمریکا در قبال افغانستان موضع گرفت.

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس استراتژی جدید آمریکا به جای صلح که خواسته اصلی و اساسی افغانستانی‌ها است به ادامه و گسترش جنگ تأکید شده که ما با آن اعلام مخالفت کرده و محکوم می‌کنیم.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اینکه خواست افغانستانی‌ها برقراری صلح و ثبات دایمی در افغانستان و منطقه است نه ادامه کشتار، ویرانی و گسترش جنگ، نوشته شده: برعکس آمریکا باید تلاش کند تا از راه‌های مسالمت‌آمیز مذاکرات جنگ در افغانستان و منطقه پایان یافته و کشورهای منطقه در کنار همدیگر در صلح و امنیت در کنار هم دیگر زندگی کنند.

در اطلاعیه رئیس جمهور پیشین افغانستان آمده: در استراتژی ترامپ تنها نقطه عطف این است که آمریکا اشتباهات گذشته خود را پذیرفته و گفته که از این به بعد در برابر مخفیگاه‌های تروریستان در خاک پاکستان آرام نخواهد نشست.

کرزی در این اطلاعیه گفته است: با وجود که این موضع آمریکا در قبال پاکستان را بارها از زبان حکام پیشین واشنگتن شنیدم، اما امیدوارم که ترامپ اظهارات خود را به صورت جدی پیگیری کند.

در پایان اطلاعیه آمده است: در مورد استراتژی جدید آمریکا موضع اساسی و همه‌جانبه‌ام را پس از مطالعه دقیق اعلام خواهیم کرد.
انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *