احزاب سیاسی در سرنوشت تاجیکستان هیچ نقشی ندارند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رحمت الله زائراف» رئیس حزب «سوسیال دموکرات» تاجیکستان در واکنش به پیشنهاد توقف فعالیت این حزب به دلیل نامناسب بودن فضای سیاسی این کشور گفت: با وجود تمام مشکلات این حزب به مبارزه‌های سیاسی خود برای رسیدن به اهدافش ادامه خواهد داد.

رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان خاطرنشان کرد: توقف موقتی فعالیت حزب ممکن نیست.

وی گفت: همه احزاب باید به منظور رسیدن به اهداف خود در چارچوب قوانین کشور به فعالیت خود ادامه دهند.

زائراف در بخش دیگری از سخنان خود با رد کردن سخنان «علیم شیرزمان اف» مسئول حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان درباره فعالیت غیر معمول این حزب گفت: در شرایط کنونی تاجیکستان باید بدون تنش همه اقشار به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان همچنین با اشاره به سخنان شیرزمان اف مبنی بر اینکه شرایط وی را مجبور کرده کشور را ترک کند، گفت: هم اکنون ۷۰ درصد از اعضای این حزب در روسیه  و قزاقستان فعالیت می‌کنند.

وی در بخشی از سخنان خود همچنین اظهار داشت: در تاجیکستان عملا تنها حزب «خلق دموکرات» فعال هستند و سایر احزاب و گروه‌های سیاسی در سرنوشت این  جمهوری نقشی ندارند.

اخیرا علیم شیرزمان اف مسئول حزب سوسیال دموکرات این کشور در استان «بدخشان» در پیشنهادی خواستار توقف موقت فعالیت این حزب به دلیل نامناسب بودن فضای سیاسی در تاجیکستان شده بود.

زائراف در صحبت با رسانه های تاجیکی با بیان اینکه به شدت مخالف توقف فعالیت حزب سوسیال دموکرات می‌باشد پیشنهاد «علیم شیرزمان اف» مسئول این حزب در استان بدخشان را غیر منطقی دانست.

حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان یکی از ۶ حزب رسمی تاجیکستان می‌باشد و دارای ۱۲ هزار عضو است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *