تنها راه مبارزه با داعش ائتلاف روسیه و کشورهای آسیای مرکزی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ولادیمیر بروزوتس» معاون انجمن سربازان بازنشسته واحد «آلفا» روسیه گفت: سازمان‌های اطلاعاتی روسیه و کشورهای آسیای مرکزی برای مبارزه مؤثر با داعش نیاز به ایجاد یک ائتلاف دارند.

این کارشناس روس افزود: گروه‌‌های که به کار استخدام افراط‌گرایان مشغول هستند بسیار فعال می‌باشند، این افراد به روسیه سفر می‌کنند و در حال حاضر این کشور امن‌تر از اروپا برای فعالیت آنان است.

بروزوتس تصریح کرد: تروریست‌ها در حال تغییر تاکتیک‌های خود می‌باشند و روش‌های آنان بیش از پیش پیچیده‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: در اروپا حملات تروریستی بر اصول مشخصی صورت می‌گیرد و کارشناسان بر این نظرند که این موج و روش جدید حملات تروریستی به کشورهای پساشوروی نیز خواهد رسید.

این کارشناس افزود: تمرکز اصلی تروریست‌ها روی افغانستان است زیرا اقدامات اخیر نظامی روسیه و سوریه آنها را مجبور می‌کند که اعضای خود را در این کشور مستقر کنند.

بروزوتس اظهار داشت: اگر در سوریه پاکسازی تروریست‌ها آغاز نمی‌شد، منطقه قفقاز در حال حاضر از گرد و غبار آنان مالامال بود.

وی افزود: تنها راه رهایی از این فاجعه ایجاد یک ائتلاف توسط سازمان‌های اطلاعاتی ویژه روسیه با قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان می‌باشد و اقدامات پراکنده خدمات ویژه کشورهای آسیای مرکزی در مبارزه با اقدامات تروریستی موثر نخواهد بود.

بروزوتس تصریح کرد: روسیه از لحاظ تاریخی با کشورهای پساشوروی روابط نزدیکی دارد و از کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز همه ساله مهاجران کاری زیادی به مسکو سفر می‌کنند.

این کارشناس روس در پایان با اشاره به اینکه روش تروریست‌ها تغییر یافته، افزود: باید مرحله به مرحله موج مهاجرت کاری به روسیه را کاهش داد و به کشورهای آسیای مرکزی کمک کرد تا اقتصاد خود را توسعه دهند.همچنین لازم است که روسیه کنترل بالای مهاجران کاری را تشدید کند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *