مقامات تاجیکستان به قوانین کشور احترام بگذارند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رحمت الله زائراف» رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی از «نورالدین سعید» وزیر آموزش و پرورش خواست قانون تعطیلات رسمی این کشور را رعایت کند.

در بیانیه زایراف آمده است: در قزاقستان اول سپتامبر روز عید قربان می‌باشد از این رو روز تعطیل اعلام شده و برگزاری «روز دانش» به ۲ سپتامبر در این کشور منتقل شده است.

در روسیه نیز برخی مدارس به دلیل تجلیل از عید قربان در اول سپتامبر، چهارم این ماه را روز دانش دانسته و در این روز دانش‌آموزان سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

بر اساس سخنان این مسئول ارشد حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان، بیش از ۳۰ کشور جهان روز آغاز سال تحصیل را به دلیل مصادف شدن با عید قربان در اول سپتامبر به زمان دیگری انداختند.

زائراف در پایان این بیانیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: از این رو، از شما خواهش می‌کنم قانون جمهوری تاجیکستان درباره روزهای عید و تعطیلات رسمی را رعایت کنید.

این در حالی است که قبلا رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان وزرات آموزش و پرورش را متهم به نقض قانون اساسی و قانون تعطیلات رسمی این کشور کرده بود.

عید قربان امسال در تاجیکستان با اول سپتامبر که همه ساله در این کشور به عنوان روز دانش نامیده می‌شود، مصادف شده است.

بر اساس قوانین تعطیلات رسمی تاجیکستان روزهای عید قربان و رمضان غیرکاری اعلام شدند اما با وجود این، وزیر آموزش و پرورش از مدرسین و دانش آموزان دعوت کرده که اول سپتامبر سال تحصیلی را آغاز کنند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *