حمایت شهروندان روسیه از مسلمانان میانمار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، مسلمان روسیه مقابل سفارت میانمار در «مسکو» با تظاهراتی از مسلمانان محروم در این کشور حمایت کردند.

این افراد خواستار توقف قتل عام مسلمان شدند.

«رمضان قادراف» رئیس جمهور چچن همچنین روز گذشته کشتار مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و از جوامع بین المللی خواستار توقف این جنایت ها شد.

با وجود اینکه تظاهرات برگزار شده در مقابل سفارت میانمار در مسکو مجوز رسمی نداشت اما پلیس این کشور در این موضوع دخالت نکرد و فقط از سفارت این کشور محافظت کرد.

پلیس برای مدتی تردد وسایل حمل و نقل را در خیابان سفارت متوقف کرد، نیروی انتظامی مسکو اعلام کرد: این تظاهرات بدون نقض نظم عمومی برگزار شد.

گفتنی است که امروز قرار است تظاهراتی در حمایت از مسلمانان میانمار در «گروسنی» پایتخت چچن برگزار شود.

تقریبا ۳۰ هزار مسلمانان قوم روهینگیایی در میانمار برای نجات از کشتار توسط ارتش‌ این این کشور خانه  های خود را ترک کرده اند.

پس از قتل، کشتار و آوارگی مسلمانان روهینگیایی توسط بودایی‌های میانمار چندی است تعدادی از روستاها و شهرهای مسلمان‌نشین بدون هیچ دلیلی دچار آتش‌سوزی شده‌اند که مرگ و مجروحیت صدها مسلمان را به همراه داشته است.

با گذشت ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *