مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، بازداشت ۶ فرد مشکوک توسط پلیس غور،  طالبان درصدد مسدود کردن «شاهراه بغلان» مزار شریف، درگیری  بین افراد «پیرم قل» و یک فرمانده  در تخار، عملیات پاکسازی «فاریاب» در گرو ارسال تجهیزات،  اعتراض شهروندان هراتی به گسترش نأامنی و حمله به مساجد، و کشف ۱۵ بشکه شراب توسط پلیس  ولایت «قندوز»  از مهمترین رویدادهای امنیتی امروز ۲۲ شهریور است.

بازداشت ۶ فرد مشکوک  توسط پلیس  ولایت «غور»

مسئولان پلیس در شهرستان «لعل» و «سرجنگل» ولایت غور می‌گویند که ۶ تن مظنون به همکاری با طالبان را دستگیر و به بازداشت گاه منتقل کردند.

این افراد به دلیل تصویربرداری از نقاط مختلف این شهرستان و وجود ترانه های طالبانی همراهشان بازداشت شده اند. «ناظر حسین معاون»، فرمانده پلیس شهرستان لعل وسرجنگل غور  گفت: پنج تن این افراد ساکن  ولایت قندهار و یکی دیگر از منطقه مرغاب، واقع در شمال شهر فیروزکوه است.

 طالبان درصدد مسدود کردن «شاهراه بغلان- مزار» 

به گزارش فارس، فرمانده پلیس بغلان می‌گوید که  طالبان درصدد مسدود کردن شاهراه بغلان – مزار شریف است.

«اکرام الدین سریع»  فرمانده پلیس بغلان ابراز داشت:  طالبان تحرکاتی را از روز گذشته به این طرف به منظور مسدود کردن شاهراه بغلان  مزار شریف انجام داده است، اما این حملات از سوی نیروهای پلیس عقب رانده شده است.

درگیری  بین افراد «پیرم قل» و یک فرمانده در تخار

در نتیجه درگیری بین افراد ملا پیرم قل و فرمانده جمال در شهرستان رستاق تخار، از دو طرف سه تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

«خلیل اسیر» سخنگوی پلیس تخار با تایید این خبر گفت: این رویداد ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز، چهارشنبه ۲۲ سنبله، رخ داد و فرمانده جمال در جمع کشته شدگان است.

عملیات پاکسازی «فاریاب» در گرو ارسال تجهیزات

پس از حمله شب گذشته طالبان به چندین پایگاه در روستاهای «گدای قلعه» و «عزیز آباد» شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب مقامات وزارت دفاع ملی از آغاز عملیات پاکسازی در تمام نقاط این ولایت خبر می‌دهند.

 «محمد طاهر رحمانی» عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید که حمله به پایگاه‌های امنیتی گدای قلعه و عزیز آباد شهر میمنه با وارد کردن تلفات بر طالبان دفع شده است.

 اعتراض شهروندان هراتی به گسترش نأامنی و حمله به مساجد

تظاهرات کنندگان و شهروندان هراتی می‌گویند اعتماد دولت افغانستان به مردم سبب جلوگیری از حملات تروریستی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس ، ده‌ها تن از شهروندان هراتی دست به تجمع اعتراضی زدند، آنها با سردادن شعارهای عدالت ، برابری و برادری و تامین امنیت در هرات از رییس جمهوری افغانستان خواستار رسیدگی به وضعیت امنیتی در هرات شدند.

کشف ۱۵ بشکه مشروبات الکلی توسط پلیس ولایت «قندوز» 

«عبدالحمید حمیدی» فرمانده پلیس ولایت قندوز می‌گوید: نیروهای پلیس ملی ۱۵ بوتل شراب الکلی، ۵۰۰ سی سی و ۶۸ عدد قرص   را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه در پیوند به این رویداد ۲ نفر بازداشت شده اند، افزود: آنها در فروش مواد مخدر دست داشتند که از کوچه سرحوض بالفعل دستگیر شدند. 

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *