پنجمین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن «عشق‌آباد- ۲۰۱۷» به روایت آمار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا در حالی از یک روز دیگر به میزبانی عشق‌آباد در ترکمنستان آغاز می‌شود که ۶۹ کشور در آن شرکت خواهند کرد.

بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی، در تاریخ ۱۷ الی ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۷  (۲۶ شهریور الی ۵ مهر ۹۶) در ترکمنستان برگزار خواهد شد و این برای اولین بار است که ۱۷ کمیته ملی المپیک اقیانوسیه به‌ همراه ۴۵ کمیته ملی المپیک کشورهای آسیایی از جمله ایران زیر نظر شورای المپیک آسیا طی رویدادی که در ۲۱ رشته ورزشی با حضور ۶۲ کشور برگزار خواهد شد، حضور می‌یابند.

دولت ترکمنستان برای میزبانی از پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی سال ۲۰۱۷ ، یک شهرک جدید المپیک مدرن و مجهز به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلاری احداث کرد و این شهرک هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

علاوه بر این دولت ترکمنستان یک فرودگاه بین‌المللی جدید در عشق‌آباد به ارزش ۲٫۲ میلیارد دلار نیز برای این بازی‌ها احداث کرد.

در آستانه برگزاری این رویداد بزرگ در ورزش قاره آسیا نگاهی به آمار این دوره از مسابقات ورزشی می‌اندازیم.

تعداد کاروان‌های شرکت کننده در این دوره‌ ۶۵ کاروان که شامل ۴۵ کاروان از قاره آسیا، ۱۹ کاروان از قاره اقیانوسیه و یک کاروان از تیم پناهجویان می‌شود.

تعداد ۶ هزار ورزشکار و مسئولان تیم‌ها که حضورشان در عشق‌آباد تاکنون تایید شده‌ است.

توزیع روزانه ۱۴۰ هزار وعده غذایی در دهکده برای ورزشکاران و اعضای تیم ها،۲۱ رشته‌ ورزشی که در این دوره برگزار می‌شوند که شامل همه رشته‌ها از جمله کشتی با کمربند می‌شود.

۱۲ روز طول برگزاری این رویداد، ۳۴۷ رقابت‌هایی که در آنها مدال توزیع می‌شود.

هزار و ۸۴۴  مدال،تعداد ۱۵ سالن‌ که مسابقات این دوره در آن برگزار می‌شود. از این تعداد، ۱۳ سالن ساخته و ۲ سالن نیز تجهیز شده‌اند.

۴۵۰۰۰ تعداد صندلی‌های ورزشگاه المپیک عشق‌آباد، ۷۰۰ هزار بلیت‌ فروخته شده که قیمت آنها بین ۷ تا ۱۰ منات (واحد پول ترکمنستان) است.

۷ هزار تعداد افرادی که به عنوان بازیگر و برگزار کننده در مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه مشارکت خواهند داشت.

۲۸ هزار نفر برای برگزاری این دوره از مسابقات فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *