رئیس‌جمهور ازبکستان با کمیسیونر حقوق‌بشر سازمان ملل دیدار کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف»، رئیس جمهور ازبکستان در حاشیه نشست سازمان ملل متحد در نیویورک با «زید رعد الحسین» کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار کرد.

در این دیدار رئیس جمهور ازبکستان بر پایبندی تاشکند برای توسعه جامعه مدنی، ساخت دولت حقوقی دموکراتیک تاکید کرد.

میرضیایف از کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد برای حمایت از تحولات عمیق در حال انجام در ازبکستان در چهارچوب استراتژی توسعه این کشور برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ میلادی قدردانی نمود.

رعد الحسین کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز در این دیدار اظهار داشت: از اصلاحات در حال انجام در ازبکستان حمایت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: استراتژی توسعه کشور برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ میلادی پایه تاثیربخش برای دگرگونی های عمیق می باشد.

رعد الحسین نتایج سفر خود به ازبکستان در ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی که برای توسعه و تعمیق گفتوگوی موثر و علنی بین ازبکستان و اداره کمیساریایی عالی حقوق بشر صورت گرفت را نتیجه بخش اعلام کرد.

برنامه ریزی می شود در اواخر ماه سپتامبر «احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مسائل آزادی ادیان و اعتقادات به ازبکستان سفر کند.

«زید رعد الحسین» از «شوکت میرضیایف» برای دعوت وی در همایش بین المللی با موضوع (امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی» که تاریخ ۱۰ و ۱۱ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در «سمرقند» برگزار می‌شود، قدردانی کرد.

انتهای پیام/ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *