وزیر صنایع و تجارت روسیه به «تاشکند» سفر می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «دنیس مانتوروف» وزیر صنایع و تجارت روسیه امروز وارد «تاشکند» پایتخت ازبکستان می شود.

مانتوروف در تاشکند با «نادرجان آتاجانوف» معاون نخست وزیر، «الیار غنی اف» وزیر تجارت خارجی و «عبدالسلام عزیز اف» وزیر دفاع ازبکستان دیدار و گفت‌وگو می کند.

علاوه بر این، هیئت روسیه به سرپرستی «دنیس مانتوروف» وزیر صنایع و تجارت این کشور در نشست اقتصادی و بازرگانی ازبکستان و روسیه شرکت کند.

مانتوروف در این سفر همچنین با «عبدالله عارف اف» نخست وزیر ازبکستان دیدار و گفت‌وگو می کند.

طی ۲ هفته گذشته سومین سفر هیئت روسیه به ازبکستان است. در هفته گذشته «رستم مینیخانوف» رئیس جمهور تاتارستان و «الکساندر تکاچف» وزیر کشاورزی روسیه به ازبکستان سفر و مسایل گسترش بیش از پیش همکاری های متقابل بین ۲ کشور را بررسی کردند.

هم اکنون در ازبکستان بیش از ۹۶۱ واحد شرکت مشترک از جمله ۸۱۰ شرکت مشترک و ۱۵۱ شرکت با صد درصد سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران روسیه فعالیت می‌کنند. در ازبکستان نمایندگی ۶۴ شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی در سطح چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار قرار گرفته است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، روسیه استقلال این کشور را در تاریخ ۲۰ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *