آغاز تمرینات مشترک نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، تمرینات مشترک نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی تحت عنوان «برادری شکست ناپذیر-۲۰۱۷» با حضور هیات های نظامی ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و روسیه آغاز شد.

«فریدون محمدعلی زاده» سخنگوی وزارت دفاع تاجیکستان امروز در این‌باره گفت: در این رزمایش نیروهای مسلح تاجیکستان نیز حضور دارند.

نیروهای تاجیکستان در این تمرینات نظامی گروه ویژه نیروهای واکنش سریع وزارت دفاع این کشور سرپرستی می‌کند.

هدف رزمایش نظامی مذکور نمایش توانایی نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی در زمینه حفظ صلح و ثبات و همچنین مدیریت نیروهای حافظ صلح عنوان شده است.

در این رزمایش نیروهای مسلح ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و روسیه شرکت می‌کنند و انتظار می‌رود که هیأت رهبری سازمان پیمان امنیت جمعی و مقامات نظامی کشورهای عضو این سازمان در مرحله پایانی آن نیز شرکت می‌کنند.

برگزاری چنین رزمایش‌هایی در چارچوب هماهنگی نیروهای واکنش سریع سازمان پیمان امنیت جمعی از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون در قلمرو کشورهای عضو انجام می‌شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی در تاریخ ۱۵ می سال ۱۹۹۲ تأسیس و در حال حاضر ۶ کشور شوروی سابق از جمله ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و روسیه عضو آن می‌باشند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *