رئیس اداره مسلمانان قفقاز با رئیس جمهور ازبکستان دیدار کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «الله شکور پاشازاده» رئیس اداره مسلمانان قفقاز که برای حضور در همایش «همبستگی اسلامی ازبکستان و آذربایجان» که به «تاشکند» سفر کرده شب گذشته با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

میرضیایف در این دیدار اظهار داشت: ایجاد همایش و حضور هیئت‌های کشورهای خارجی نشانه گسترش بیش از پیش همکاری‌های بین المللی مبنی بر تحکیم توافق بین ملت‌ها و تسامح دینی در جامعه و توسعه گفت‌وگوی بین ادیان است.

وی تأکید کردند: این تشریک مساعی برای پیشبرد ارزش‌های واقعی و اهداف بشردوستانه اسلام، مقابله مؤثر با ستیزه جویی‌ها و تهدیدات روز مانند تروریسم بین المللی و افراط‌گرایی مهم می‌باشد.

در ادامه این دیدار طرفین مسائل تحکیم بیش از پیش توافق بین ملت‌ها و تسامح دینی، توسعه آموزش و تربیت اخلاقی جوانان را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میرضیایف برای پذیرایی صمیمی، سلام و بهترین آرزوهای «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان را به وی ابلاغ نمود.  

رئیس اداره مسلمانان قفقاز بر فعالیت‌های مستمر در ازبکستان در جهت تأمین تسامح و احترام متقابل، آزادی دینی، حمایت از حقوق مدنی تأکید کرد.

وی آمادگی خود را برای ادامه گفت‌وگوی فعال و همکاری همه جانبه با ازبکستان به منظور تأمین صلح، توافق، ثبات و شکوفایی ابراز نمود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *