«شوکت میرضیایف» عازم ترکیه شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان بنابر دعوت «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز عازم ترکیه شد.

در چارچوب گفت‌وگوها در سطح عالی در شهر «آنکارا» گسترش همکاری‌های ازبکستان و ترکیه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، حمل و نقلی مخابرات و مقابله مشترک با ستیزه‌جویی‌ها و تهدیدات جهانی بررسی و درباره مسائل بین المللی تبادل نظر خواهد شد.

هیأت ازبکستان همچنین از شهر «استانبول» بازدید می‌کند.

در پایان این مذاکرات بیانیه مشترک رؤسای جمهور ۲ کشور و برخی اسناد دوجانبه مبنی بر توسعه بیش از پیش روابط ازبکستان و ترکیه در زمینه‌های مختلف از جمله ایجاد شرایط مناسب برای بازرگانان و تشدید روابط گردشگری، فرهنگی و انسانی به امضا رسید‌.

آخرین بار رؤسای جمهور ۲ کشور ۱۰ سپتامبر برابر با ۱۹ شهریور سال جاری در «آستانه» در نشست سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار گسترش بیش از پیش همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، گردشگری و دیگر حوزه‌های مورد علاقه طرفین مورد بررسی قرار گرفت.

ترکیه استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ ۱۶ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و از تاریخ ۴ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی بین این ۲ کشور روابط سیاسی برقرار شده است. 

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *