اقتصاد و امنیت محور رایزنی «آتامبایف» و «پوتین»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماس‌بیگ آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در آخرین سفر رسمی خود به روسیه با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در شهر «سنت پترزبورگ» دیدار و گفت‌وگو کرد.

پوتین در این دیدار با اشاره به اینکه آخرین سفر آتامبایف به عنوان رئیس جمهور قرقیزستان به روسیه انجام شده، اظهار داشت: روابط دوجانبه‌ در حوزه‌های اقتصادی و امنیتی به منظور تقویت مرزهای خارجی توسعه پیدا کرده است.

آتامبایف نیز با ابراز رضایتمندی از توسعه روابط دوجانبه بین قرقیزستان و روسیه، گفت: امسال همایش «آلتای» با شرکت نمایندگان تقریبا ۳۰ کشور جهان برگزار و کنگره جهانی آلتای نیز برگزار خواهد شد.

رئیس جمهور قرقیزستان خاطرنشان کرد: «بیشکک» خواستار حفظ روابط موجود بین ۲ کشور است و در دوران ریاست جمهوری من علی‌رغم مشکلات زیاد همچنان روابط حسنه با روسیه حفظ شد.

سران ۲ کشور در این دیدار همچنین مسائل روز همکاری قرقیزی-روسی و چشم‌اندازهای تعامل بعدی و تحقق پروژه‌های مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

آتامبایف ۱۶ نوامبر برای شرکت در افتتاحیه هفتمین همایش بین المللی فرهنگی در سنت پترزبورگ وارد روسیه  شده است.

سفر آتامبایف به روسیه در حالی انجام می‎شود که وی به خاطر مشکلات مرزی با قزاقستان اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به شدت مورت انتقاد قرار داد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *