نیروهای مسلح ترکمنستان به تجهیزات نظامی پیشرفته مجهز می‌شوند

 به گزارش خبرنگا خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان که فرمانده کل قوا و نیروهای مسلح این کشور است با بالگرد نظامی از پایگاه مرزبانی این کشور واقع در دامنه کوهستان «کوپتداغ»در نزدیکی مرز مشترک با ایران بازدید کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان با اشاره به جنبه صرفا دفاعی دکترین نظامی و نیز اصل بی‌طرفی این کشور، گفت: کلیه نیروهای نظامی و نیروهای مسلح  این کشور به پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه‌ها مجهز خواهند شد و وضعیت معیشتی افسران و خانواده‌های آنان بیش از پیش بهبود خواهد یافت.

وی همچنین مرزهای مشترک با کشورهای همسایه را مرزهای صلح، دوستی و همکاری عنوان کرده و افزود: ترکمنستان بهترین همکاری با کلیه کشورهای همسایه را دارد و مرزهای این کشور با مرزهای دوستی و صلح هستند.

رئیس جمهور ترکمنستان در این پاسگاه مرزی از  تجهیزات و جنگ افزارهای جدید خریداری شده برای نیروگاه مرزبانی این کشور بازدید و با افسران و سربازان مرزبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان در ساختمان پاسگاه مرزبانی جلسه سیار شورای امنیت ملی این کشور که در آن کلیه مقامات و مسئولین نیروهای امنیتی، نظامی، مرزبانی، قضایی و انتظامی این کشور حضور داشتند را برگزار کرد.

در این جلسه کلیه مقامات ارشد شورای امنیت ملی ترکمنستان که ریاست آن را بردی محمداف برعهده دارد، گزارش‌ عملکرد نیرو و نهادهای زیر نظر خود در ۱۰ ماه نخست سال جاری و برنامه آینده را ارائه دادند.

رئیس جمهور ترکمنستان به همراه اعضای شورای امنیت ملی این کشور از پاسگاه قدیمی این کشور در کوهستان گوپتداغ بازدید کرده و با توجه به وجود آثار مختلف تاریخی در مناطق مرزی، دستور داد که مورخان و محققان در زمینه آشنایی بیشتر با آثار تاریخی این منطقه مرزی کارهای تحقیقاتی و تاریخ شناسی را انجام بدهند.

ترکمنستان بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مرز مشترک با مناطق شمالی جمهوری اسلامی ایران و نیز مرزهای طولانی با کشور افغانستان، ازبکستان، قزاقستان و در دریای خزر نیز با کشورهای روسیه ،قزاقستان و جمهوری آذربایجان دارد.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *