مبارزه با فساد مالی در نیروهای مسلح قرقیزستان باید ادامه یابد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «سارانبای جین بیک اف» رئیس جمهور قرقیزستان امروز با «رایمبردی دویشنبی‌اف» فرمانده نیروهای مسلح این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار این ۲ مقام ارشد قرقیزستان در مورد مسائل مختلف امنیتی در این کشور مذاکراتی را صورت دادند.

در این دیدار دویشنبی‌اف به رئیس جمهور قرقیزستان گزارشی از فعالیت نیروهای مسلح قرقیز و تقویت توان دفاعی و نظامی ارتش این کشور ارائه کرد.

جین بیک اف نیز در این دیدار با اشاره به این‌ که «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان اصلاحات مثبتی در نیروهای مسلح این کشور صورت داده است، اظهار داشت: در حال قرقیزستان دارای ارتش قوی و مجهز به سلاح های مدرن است و ما می‌توانیم به راحتی از کشور در برابر خطرات احتمالی دفاع کنیم.

وی اضافه کرد: ما قصد داریم تا اقدامات خود را در حوزه تأمین اجتماعی نظامیان و ساخت مسکن برای آن‌ها در تمام مناطق کشور ادامه دهیم.

جین بیک اف خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد مالی در نیروهای مسلح باید ادامه یابد و شما به عنوان فرمانده نیروهای مسلح کشور باید اقدامات خود را در این جهت افزایش دهید.

طبق گزارش موسسه «گلوبال فایر پاور» که یک موسسه نظر سنجی در زمینه طبقه بندی ارتش ها و نیروهای نظامی کشورهای مختلف است قرقیزستان در آخرین نظر سنجی در رتبه ۷۸ جهان و رتبه سوم در آسیای مرکزی پس از ازبکستان و قزاقستان قرار دارد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *