«بردی محمداف»: بنیه نظامی ترکمنستان تقویت می‌شود

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با سفر به یکی از میادین  عمومی وزارت دفاع این کشور، از  تجهیزات و جنگ افزارهای پیشرفته جدید که این کشور خریداری کرده‌ است، بازدید کرد.

بردی‌محمداف در این نمایشگاه از تجهیزات و جنگ افزارهای جدید و پیشرفته شرکت‌های معتبر جهانی بازدید کرد و با ظرفیت، ویژگی و توانمندی آنها آشنا شد.

در این بازدید همچنین نیروهای ویژه نظامی و امنیتی مهارت خود را به نمایش گذاشتند و تانک‌ها  و وسایل نقلیه زرهی – خودروهای ویژه، تکاوران و سایر وسائل نقلیه پیاده نظام به رژه پرداختند.

رئیس جمهور ترکمنستان پس از بازدید مذکور در این محل جلسه سیار شورای امنیت ملی این کشور را نیز برگزار کرد که در آن تمامی مقامات ارشد نیروهای نظامی، امنیتی، انتظامی، قضایی گزارشهای از عملکرد ۱۱ ماه سال جاری میلادی و نیز برنامه آتی را ارائه دادند.

این گزارش بدون اشاره به جزئیات بیشتر به نقل از بردی‌محمداف تصریح کرد که تکمیل بنیه فنی نیروهای مسلح ترکمنستان یکی از اولویت‌های برنامه کار دولت و نیز دکترین نظامی این کشور که از جنبه دفاعی برخوردار است، می‌باشد.

رئیس جمهور ترکمنستان افزود: در آینده نیز بنیه فنی و تجهیزاتی نیروهای مسلح این کشور با خریداری تجهیزات و جنگ افزارهای پیشرفته مجهز تکمیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سامانه‌های پیشرفته موشکی، سامانه پیشرفته ردیابی، سامانه موشک انداز و ضد موشکی،، سامانه مخابرات و ارتباطات نظامی، خودروهای زرهی، سامانه ضد موشکی، نفربرها و سایر تجهیزات جدید که نیروهای مسلح و امنیتی این کشور خریداری کرده است، به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *