برکناری ۴ وزیر کابینه در ترکمنستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور این کشور در جلسه هیأت دولت که به سرپرستی وی برگزار شد، با صدور فرمانی «آمانبردی تویلی اف» وزیر صنایع، «سیدمحمد  آقمحمداف» وزیر کار و حفاظت اجتماعی، «دریاقلی بیاشیم‌اف» وزیر حمل و نقل ریلی و «نور صحت صفردورد‌ی‌اف» وزیر کشاورزی و اقتصاد این کشور را برکنار کرد.

این گزارش بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره دلائل برکناری مقامات مذکور در کابینه وزرای ترکمنستان کم کاری، عدم موفقیت در انجام وظایف محوله، وجود نواقص در کار، فساد اداری و مالی را از دلایل این تصمیم عنوان کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین با صدور حکمی مقامات جدید در دولت این کشور را نیز معرفی کرد.

بردی‌محمداف همچنین با اشاره به اینکه در برخی وزارتخانه‌ها و نیز ادارات دولتی موارد زیاد فساد اداری و مالی از جمله رشوه خواری، اختلاس اموال دولتی و سو استفاده از موقیعت شغلی صورت گرفته بر نظارت بیشتر بر عملکرد هیأت دولت تأکید کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان با تأکید بر اینکه چندین پرونده علیه مقامات مفسد ایجاد شده و رسیدگی به پرونده آنان در حال انجام است، به مقامات دولتی این کشور در همه سطوح هشدار داد که با مقامات و مسولین متخلف به سخت‌ترین شکل قانونی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *