تسلیم شدن جدایی‌طلبان بلوچ به دولت پاکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد،بیش از ۳۰۰ نفر از شبه‌نظامیان بلوچ با کنار گذاشتن سلاح خود به روند صلح در پاکستان پیوستند.
جنگجویان بلوچ در مراسمی با حضور «ثنا‌الله‌ زهری» سروزیر دولت ایالتی بلوچستان سلاح خود را بر زمین گذاشتند و به روند صلح پیوستند.
به گزارش دیلی اکسپرس، شبه‌نظامیان اعلام کردند که دیگر فعالیت ستیزه‌جویانه نخواهند داشت.
کسانی که تسلیم شده‌اند شامل ۱۷ سرکرده شبه‌نظامی و ۳۰۰ جنگجوی بلوچ هستند.
سروزیر بلوچستان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: از اینکه جوانان بلوچ به روند صلح پیوسته‌اند بسیار خوشحال هستم.
وی افزود: دشمنان پاکستان با پرداخت مبلغی ناچیز بلوچ‌ها را گمراه می‌کنند تا علیه دولت وارد عمل شوند اما خودشان در خارج از کشور زندگی مرفه دارند.
ثنا‌الله‌زهری اعلام کرد نهایت تلاش خود را برای فراهم کردن نیازهای یک زندگی ایده‌آل برای کسانی که به روند صلح پیوسته‌اند به کار خواهد برد.
وی افزود: دولت ایالتی تا حد زیادی توانسته حرکت‌های جدایی طلبانه بلوچستان را متوقف کند و این موضوع سبب بهبود امنیت در این ایالت شده است.
سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان در این مراسم به آنان پرچم پاکستان و دسته های گل اهدا کرد.
وی اظهار داشت: کسانی را که تاکنون به پروسه صلح در ایالت بلوچستان نپیوسته اند به زودی نتیجه اعمال خود را خواهند دید و مجازات می‌شوند

ثنا‌الله‌زهری تأکید کرد:کسانی که تسلیم دولت شده‌اند را به عنوان شهروندان عادی خواهیم دانست و تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت آنان به کار خواهیم برد.

دولت ایالتی بلوچستان پاکستان اقداماتی را برای پیوستن شبه‌نظامیان جدایی طلب به پروسه صلح انجام داده است و تا کنون هزاران نفر از شورشیان به این روند پیوسته‌اند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *