احراز هویت مهاجرین افغانستانی جایگزین صدور شناسنامه شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، در چند روز گذشته در مورد توقف صدور شناسنامه برای مهاجرین افغانستانی در ایران خبرهای متفاوتی منتشر شده بود که سر انجام سید نورالله راغی سر کنسول افغانستان در مشهد ضمن تایید خبر توقف صدور شناسنامه برای مهاجرین از آغاز اجرای طرح  احراز هویت افغانستانی‌های مقیم ایران خبر داد.

«سید نورالله راغی»، در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، جزئیات بیشتری از اجرای طرح احراز هویت را تشریح کرد و گفت: ثبت نام صدور شناسنامه از چند روز قبل در سرکنسولگری افغانستان به خاطر مشکلاتی که این طرح برای مهاجرین داشت متوقف شده بود و بر اساس دستور وزارت خارجه افغانستان احراز هویت مهاجرین جایگزین صدور شناسنامه شده است.

وی افزود: این طرح از صبح شنبه (روز گذشته) در مشهد آغاز شده است و بر اساس دستور وزارت خارجه افغانستان طرح احراز هویت در سفارت افغانستان در تهران نیز اجرا خواهد شد و در چند روز آینده روند احراز هویت شتاب بیشتری خواهد گرفت و طبیعی است که هر طرحی در روزهای نخست برخی مشکلات را خواهد داشت.

راغی تاکید کرد: توقف صدور شناسنامه در جهت سهولت بیشتر برای شهروندان افغانستان بوده است و از مهاجرین عزیز می‌خواهیم که در اجرای طرح جایگزین با ما همکاری لازم را داشته باشند.

سرکنسول افغانستان در مشهد خاطر نشان کرد: تمام مدارکی که برای صدور شناسنامه لازم بوده است در طرح احراز هویت نیز مورد نیاز است و مدارکی مانند پاسپورت‌های قدیمی، کارت آمایش، شناسنامه و هر نوع سندی که افغانستانی بودن مهاجرین را ثابت کند در احراز هویت آنها اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: مهاجرین افغانستانی بعد از این که توانستند هویت افغانستانی خود را ثابت کنند برای آن‌ها پاسپورت صادر خواهد شد و دیگر نیازی برای صدور شناسنامه نیست.

راغی در ادامه گفت: در حال حاضر تنها شهروندانی که نیاز به پاسپورت دارند برای احراز هویت خود مراجعه کنند و کسانی که کارت آمایش دارند فعلا نیازی به احراز هویت ندارند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *