نیروهای مسلح روس و تاجیک باید آماده مقابله با تروریست‌ها باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «الکساندر لاپین» فرمانده ستاد مرکزی نیروهای مسلح روسیه در مراسم تحویل تجهیزات نظامی به تاجیکستان گفت: با شکست داعش در سوریه نیروهای مسلح روس و تاجیک باید برای هر نوع تحولی در آسیای مرکزی آماده باشند.

وی در سخنانی با اشاره به شکست داعش در سوریه و بازگشت سربازان روس گفت: با این حال صحبت کردن در مورد پایان یافتن مبارزه با تروریسم بین المللی هنوز زود است.

این مقام نظامی روس ادامه داد: ستیزه جویان که در سوریه با شکست مواجه شدند حضور خود در افغانستان را افزایش می‌دهند و این مهم را نمی‌توان دست کم گرفت.

لاپین افزود: ما وظیفه مشترکی برای حفاظت از مرزهای خود و تأمین امنیت در منطقه داریم و با اطمینان می‌توان گفت که این کار را انجام خواهیم داد.

امروز در یکی از پایگاه‌های نظامی تاجیکستان با حضور مقامات ذیربط ۲ کشور مراسم تحویل تعداد زیادی تسلیحات از جمله تجهیزات ارتباطی و دفاع هوایی، تانک و هلی‌کوپتر روسی به ارتش تاجیکستان به منظور تقویت مرزهای این کشور با افغانستان برگزار شد.

تحویل تجهیزات نظامی در چارچوب همکاری‌های بین المللی نظامی و فنی میان «مسکو» و «دوشنبه»، اجرای برنامه نوسازی نیروهای مسلح تاجیکستان که یک ابزار کلیدی برای افزایش توان رزمی نیروهای مسلح تاجیک به شمار می‌رود و توانایی‌های این کشور برای مبارزه با تهدیدات تروریستی و تقویت مرز با افغانستان صورت گرفت.

پیش از این رئیس جمهور روسیه به تهدید رو به رشد تروریسم بین‌المللی در افغانستان و گسترش نفوذ گروه‌های تروریستی در مناطق شمالی همجوار با کشورهای شوروی سابق از جمله تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان اشاره کرده بود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *