برداشت ۱۸۳ هزار تن میوه در تاجیکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در سال جاری در تاجیکستان بیش از ۱۸۳ هزار تن میوه تولید شده که در مقایسه با سال گذشته ۲۱٫۳ هزار تن بیشتر می‌باشد.

بنابر آمار اولیه وزارت کشاورزی تاجیکستان تا ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، تولید میوه در این کشور در مجموع ۱۸۲ هزار و ۸۴۳ تن برآورد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ هزار و ۳۳۹ تن بیشتر می‌باشد.

به این ترتیب، در استان «سغد» تاجیکستان ۸۳ هزار ۶۲۲ تن، در استان «ختلان» ۶۸ هزار و ۵۶ تن، در نواحی تابع پایتخت ۲۲ هزار و ۶۲۳ تن و در استان «بدخشان» ۸ هزار و ۵۴۲ تن میوه جمع آوری شده است.

مقامات ذیربط تاجیک همچنین به افزایش تولید انگور در سال جاری میلادی اشاره کرده و تأکید کردند که در ماه‌های ذکر شده ۱۱۴ هزار تن انگور جمع آوری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰٫۶ هزار تن بیشتر می‌باشد.

همچنین طی این مدت در مجموع حدود ۸۳۰ هزار تن سبزیجات جمعی آوری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۷ هزار و ۷۱۳ تن بیشتر می باشد.

به این ترتیب دهقانان تاجیک طی سال جاری میلادی حدود ۴۰۵ هزار تن پیاز، بیش از ۲۶ هزار تن کلم، ۱۴۵ هزار ۲۷۲ تن گوجه فرنگی، حدود ۵۰ هزار تن خیار و بیش از ۱۰۳ هزار تن سایر سبزیجات جمع آوری کرده اند.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *