جشن سال نو میلادی در ترکمنستان + تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در ترکمنستان، جشن سال نو میلادی ساعت ۱۲ شب ۳۱ دسامبر به وقت عشق‌آباد انجام شد و این در واقع اوج جشن سال نو میلادی در این کشور آسیای مرکزی می باشد که با اجرای ۱۸ دقیقه نورافشانی (آتش بازی) در میدان «عالم» مرکز عشق‌آباد از سال جدید میلادی استقبال و تجلیل شد.

عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان و سایر کلان شهرهای این کشور به سبک ویژه جشن سال نو میلادی تزئین شده است، تزئین درخت کاج، «بابا نوئل» و «نوه بابانوئل» مهمترین نماد جشن سال نو میلادی است.

برطبق تقویم رسمی در ترکمنستان اول ژانویه آغاز سال جدید میلادی و رسمی در این کشور می باشد و روزهای ۳۱ دسامبر و اول ژانویه به این مناسبت  تعطیل هستند.

جشن سال نو میلادی در ترکمنستان یک جشن بسیار محبوب و خانوادگی محسوب می شود  در این روزها  مردم با خریداری شیرینی، میوه و تهیه انواع مختلف غذاهای ملی و سنتی به استقبال این جشن می روند و شادی می‌کنند.

مقامات و نهادهای دولتی و غیره دولتی  ترکمنستان در  در قالب جشن های سال نو میلادی کادو و هدایایی زیادی را به بیمارستانها، مهد کودک، یتیم خانه‌ها، بهزیستی‌ها، خانه معلولان و غیره  با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اهدا و تقدیم می‌کنند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *