رفتار واشنگتن برای اعتمادسازی و همکاری با اسلام‌آباد مأیوس‌کننده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد،کمیسیون امنیت ملی پاکستان ضمن رد اتهامات ترامپ رفتار آمریکا برای اعتماد سازی و ادامه همکاری را مأیوس کننده دانست.

«شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان برای بررسی اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه اسلام آباد، دستور نشست کمیسیون امنیت ملی این کشور را صادر کرده بود.

«خرم دستگیرخان » وزیر دفاع، «خواجه محمدآصف» وزیر امور خارجه و فرماندهان نیروی هوایی، زمینی و دریایی پاکستان و همچنین سایر سران نظامی و دولتی این کشور در این نشست شرکت کردند.

نشست کمیسیون امنیت ملی پاکستان به مدت ۳ ساعت ادامه داشت و اتهامات ترامپ علیه پاکستان و همچنین مسائل امنیتی این کشور از جمله موضوعاتی بود که اعضای شرکت کننده درباره آن تبادل نظر کردند.

کمیسیون امنیت ملی پاکستان با انتشار اعلامیه‌ای نادیده گرفتن فداکاری اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریسم را غیر قابل درک عنوان کرد.

در این اعلامیه آمده است که پاکستان در مبارزه با تروریسم متحمل ۱۲۳ میلیارد دلار خسارت شد و در حال حاضر شبه‌نظامیان هیچ مخفی‌گاه امنی در این کشور ندارند.

طبق این اعلامیه، آمریکا سعی دارد ناکامی خود در افغانستان را به پاکستان نسبت دهد این در حالی است که اسلام‌آباد مصمم به برقراری امنیت در این کشور است.

در این بیانیه تأکید شده تروریست‌هایی که در افغانستان مخفی شده‌اند تهدیدی برای پاکستان هستند و اتهامات آمریکا و متحدان این کشور به جنگ مبارزه با تروریسم آسیب می‌زند.

در ادامه این بیانیه عنوان شد که افغانستان تبدیل به پناه‌گاه امن برای تروریست‌های بین المللی شده که امنیت جهانی را تهدید می‌کنند.

به گزارش دنیا نیوز، طبق این بیانیه پاکستان به نقش مثبت خود برای مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد.

بر اساس این اعلامیه اقدامات پاکستان باعث ضعیف شدن القاعده در منطقه شده این در حالی است که در افغانستان تعداد مناطقی که تحت کنترل دولت نیستند افزایش یافته است.

در پایان این اعلامیه عنوان شده است که پاکستان در برابر اتهامات ترامپ واکنش عجولانه از خود نشان نمی‌دهد و به نقش مثبت خود برای ثبات و امنیت در افغانستان ادامه خواهد داد.

«ترامپ» در نخستین پیام توییتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک های آمریکا به دولت پاکستان خبر داد و اعلام کرد واشنگتن در اقدامی احمقانه طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار به اسلام‌آباد کمک کرده است که این روند ادامه نمی‌یابد.

وی در ادامه ادعا کرد: پاکستان جز دروغ و فریبکاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

وی افزود: پاکستان برای تروریست‌هایی که ما در افغانستان علیه آن‌ها می‌جنگیم را پناه می‌دهد و کمک چندانی به ما نمی‌کند بنابراین چرا باید همکاری با این کشور را ادامه دهیم.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *