آمریکا با شکست در سوریه، عراق و افغانستان به دنبال جنگ تازه در منطقه است

«راجا ناصر عباس جعفری» دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد گفت: آمریکا به دنبال راه‌اندازی جنگ تازه در منطقه است.

وی افزود: آمریکا ناکامی خود در سوریه، عراق و افغانستان را به پاکستان و ایران نسبت می‌دهد.

جعفری تأکید کرد: بعد از ۱۷ سال حضور آمریکا در افغانستان هنوز هم ۵۰ درصد این کشور در اختیار دولت نیست و بیشتر شبه‌نظامیان به ویژه طالبان بر این مناطق سلطه دارند.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین اظهار داشت: آمریکا به علت دورویی و نفاق در جنگ با طالبان پیروز نشد؛ این در حالی است که کشورهای عضو ناتو حاضر نیستند نیروی نظامی بیشتری به افغانستان اعزام کنند.

راجا ناصر عباس جعفری تصریح کرد: آمریکا تصور می‌کرد می‌تواند به کمک عربستان بر سوریه مسلط شود و بشار اسد را مانند قذافی و صدام برکنار کند اما چیزی جز شکست نصیبش نشد.

جعفری ادامه داد: شبه‌نظامیانی که آمریکا از آن‌ها پشتیبانی می‌کرد بعد از شکست در سوریه به افغانستان انتقال یافته‌اند تا یک جنگ نیابتی دیگر را در این کشور به راه بیندازند.

وی افزود: آمریکا بعد از شکست‌های پی در پی تصور کرد می‌تواند با ایجاد اغتشاش در ایران و متهم کردن پاکستان ناکامی خود را جبران کند.

راجا ناصر عباس جعفری گفت: حتی هزینه عبور کامیون‌های ناتو که از پاکستان عبور می‌کنند بیشتر از پول‌هایی است که آمریکا به این کشور پرداخت می‌کرد.

جعفری بیان کرد: زمانی که مسیر ارسال تدارکات ناتو بر اثر تحصن عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف بسته شد واشنگتن به اهمیت این مسیر پی برد.

دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین تأکید کرد: هزاران نفر از مردم پاکستانی قربانی جنگ به اصطلاح مبارزه با تروریسم آمریکا شدند.

وی افزود: حزب وحدت مسلمین همیشه با شرکت پاکستان در جنگ نیابتی افغانستان مخالف بود و هست.

راجا ناصر عباس جعفری اظهار داشت: آمریکا دوست پاکستان نیست و فقط به منافع خود می‌اندیشد زیرا بعد از آنکه اهدافش در افغانستان تأمین شد اسلام‌آباد را تنها گذاشت.

جعفری هشدار داد که همه کشورهای اسلامی باید درباره دسیسه‌های مثلث عربستان، اسرائیل و آمریکا هوشیار باشند.

دبیر کل حزب وحدت مسلمین در پایان گفت: همکاری با آمریکا سبب شد پاکستان دچار ناامنی شود و اقتصاد این کشور به شدت آسیب ببیند بنابراین با پند گرفتن از گذشته نباید چنین شیوه‌ای را ادامه بدهیم.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *