مهمترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کشته شدن ۴۹ تروریست در نقاط مختلف افغانستان، قتل ۲ تن در کابل، سر بریدن یک پلیس محلی توسط طالبان در لوگر، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه در افغانستان می‌باشد.

سر بریدن یک پلیس محلی توسط طالبان در لوگر

مسئولان محلی ولایت لوگر عنوان کرد که گروه طالبان یک پلیس محلی را در این ولایت سر بریده است.

بر اساس این گزارش، سلیم صالح، سخنگوی والی لوگر امروز چهارشنبه، ۲۷ دی اعلام کرد که این رویداد شب گذشته در شهرستان محمدآغه رخ داده است.

به گفته وی، طالبان این فرد را با فریب از پاسگاه پلیس خارج کرده و سپس سر وی را بریدند.

قتل ۲ تن در کابل

افزایش ترورها و فعالیت افراد مسلح ناشناس در شهر کابل، نگرانی شدید شهروندان را به دنبال داشته است.

بر اساس این گزارش، در تازه‌ترین مورد روز گذشته، دو تن از سوی افراد مسلح ناشناس در شهر کابل به قتل رسیده و عاملان آن از محل موفق به فرار شده‌اند.

عصر روز گذشته یک فرد مسلح در چهارراهی پلسرخ در نزدیکی پاسگاه پلیس، یکی از اهالی کابل را به نام هاشم نظری، با ضرب گلوله به قتل رساند و سپس از محل فرار کرد.

کشته شدن ۴۹ تروریست در نقاط مختلف افغانستان

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که در عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور در ۲۴ ساعت گذشته، تلفات سنگینی به تروریست‌ها وارد شده است.

بنا به این گزارش، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که امروز چهارشنبه (۲۷ دی ماه) نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ عملیات برنامه‌ریزی شده و ۹ عملیات ویژه را در ۱۴ ولایت این کشور راه اندازی کردند که در نتیجه آن ۴۸ تروریست کشته شدند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *