«آستانه» آماده همکاری با سرمایه گذاران یونانی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اریستان کابیکین اف» معاون وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان در همایش تجار قزاق و یونانی در شهر «آستانه» از آمادگی این کشور جهت همکاری بیشتر با سرمایه گذاران خارجی خبر داد.

معاون وزیر سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان در این نشست ضمن دعوت از تجار یونانی برای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور، گفت: آستانه آماده همکاری و ایجاد تمام شرایط مطلوب برای سرمایه گذارای می‌باشد.

کابیکین اف تصریح کرد: قزاقستان آماده است برای شرکت‌های یونانی تسهیلاتی را برای توسعه پروژه‌ها در مناطق آزاد تجاری و صنعتی و قراردادهای سرمایه گذاری فراهم کند.

معاون وزارت سرمایه گذاری و توسعه قزاقستان ادامه داد: مبادله تجاری این کشور با یونان طی سال ۲۰۱۷ میلادی ۹۸۰ میلیون دلار را تشکیل داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

کابیکین‌اف همچنین با اشاره به توسعه تعدادی از پروژه‌های مشترک ۲ کشور در مناطق «قپچاقای»، «آکموله» و «مانگیتسائوسک» از گسترش پروژه‌های مشترک ابراز خشنودی کرد.

در این همایش بیش از ۲۳ شرکت بزرگ یونانی در عرصه‌های انرژی، ساخت و ساز، صنایع شیمی و دارویی، شرکت‌های علاقمند به صادرات، واردات و سرمایه گذاری در قزاقستان حضور یافتند.

در پایان این نشست طرفین اسناد دوجانبه‌ای در زمینه تقویت همکاری‌های اقتصادی به امضا رساندند.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *