تصاویر/ صفحه نخست روزنامه‌های ۲۱ بهمن افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، بازداشت یک مهاجم انتحاری در ورودی اداره ثبت‌احوال کابل، استفاده طالبان از کودکان در نبرد با نیروهای امنیتی، بازداشت ۸ تروریست داعشی در کابل، کشته شدن ۳ کودک در ارزگان، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز شنبه ۲۱ بهمن افغانستان است. 

بازداشت یک مهاجم انتحاری در ورودی اداره ثبت‌احوال کابل

یک منبع در وزارت کشور افغانستان تائید کرده است که نیروهای امنیتی یک مهاجم انتحاری را در دروازه ورودی اداره ثبت احوال این کشور در کابل بازداشت کرده‌اند.

این انتحار کننده پیش از رسیدن به هدف از سوی کارمندان امنیت ملی و نیروهای پلیس افغانستان شناسایی شده و بازداشت شد.

به گزارش فارس، این منبع در وزارت کشور افغانستان می‌گوید اگر این انتحار کننده به مقصد می‌رسید، احتمال یک فاجعه خونبار دیگر در کابل وجود داشت که بیشتر غیر نظامیان در آن کشته می‌شدند. هنوز مشخص نیست این  انتحار کننده مربوط به گروه داعش است یا طالبان.

استفاده طالبان از کودکان در نبرد با نیروهای امنیتی

فرمانده پلیس ولایت فراه گفت: طالبان از کودکان در حمله به نیروهای امنیتی استفاده می‌کنند.

«فضل احمد شیرزاد» فرمانده پلیس ولایت فراه در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با اشاره به استفاده طالبان از نوجوانان در این ولایت در نبرد با نیروهای امنیتی گفت: طالبان در مناطق مختلف این ولایت دست به سرباز گیری از میان جوانان و نوجوانان فراه زده که بیشتر کسانی که به این گروه می‌پیوندند نوجوانان هستند و در قبال پیوستن به این گروه ها مبلغ زیادی را دریافت می‌کنند تا در مقابل نیروهای امنیتی بجنگند.

وی افزود: شب روز جمعه ده ها تن از طالبان به چند پاسگاه امنیتی در شهرستان پشت کوه فراه حمله کردند که در نتیجه این رویداد ۸ طالب  کشته شدند که در این میان اجساد دو نوجوان نیز به چشم می‌خورد.

بازداشت ۸ تروریست داعشی در کابل

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که  ۸ تروریست داعشی در شهر کابل بازداشت شده‌اند.

به گزارش فارس، ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این افراد وابسته به گروه تروریستی داعش و مسئولیت جذب جوانان و سازماندهی حملات تروریستی را به عهده داشتند.

بازداشت‌شدگان به نام‍‌های جاوید، عزیزالله، بلال، صدیق الله، قدرت‌الله، اکرام الله، محب‌الله و ولی احمد اعتراف کرده‌اند، که مدت‌ها قبل به گروه تروریستی داعش جذب شده بودند.

بازداشت ۳ سارق مسلح توسط پلیس بدخشان

مسئولان امنیتى در بدخشان، از بازداشت گروه سه نفرى سارقان مسلح که در شاهراه فیض آباد- کشم این ولایت دست به سرقت اموال مسافرین مى‌زدند، خبر دادند.

به گزارش فارس، سید مهرالدین انوری مدیر مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی امنیتی بدخشان، گفت این سه تن که شب گذشته دست به دزدی زده بودند، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

کشته شدن ۳ کودک در ارزگان

۳ کودک در ارزگان بر اثر انفجار مین جان باختند.

به گزارش فارس، یک منبع آگاه از ولایت ارزگان می‌گوید که این انفجار، عصر روز گذشته در منطقه سولى شهر ترینکوت مرکز این ولایت رُخ داده است.

این منبع افزود که این کودکان، در نزدیکی خانه‌هاى خود بازى مى‌کردند که با انفجار مین جاسازى شده مواجه شدند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *