معاون نخست وزیر کره جنوبی وارد ازبکستان شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «کیم دونگ یون» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی صبح امروز وارد پایتخت ازبکستان شد.

در چارچوب این سفر نخستین نشست معاونین نخست وزیران در مورد مسایل اقتصادی برگزار می‌شود.

برنامه ریزی می‌شود در چارچوب دیدارهای دوجانبه هیئت‌های ازبکستان و کره جنوبی گسترش بیش از پیش همکاری‌های متقابل در زمینه‎های اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، مالی و فنی بین ۲ کشور را بررسی کنند.

این سفر در خصوص اجرای توافقات به دست آمده در چارچوب سفر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان به کره جنوبی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی نقش قابل توجهی خواهد داشت.

کره جنوبی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران ازبکستان می‌باشد.

کره جنوبی تاکنون برای حضور در اقتصاد ازبکستان بیش از ۱۰ میلیارد دلار اختصاص داده است.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از ۴۶۱ کارخانه با مشارکت سرمایه‌گذاران کره جنوبی از جمله ۷۹ شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه‌گذاران این کشور در بخش‌های ماشین سازی، بازرگانی، صنایع شیمیایی، غذایی، فلزسازی، داروسازی، جهانگردی، نفت و گاز و خدمات فعالیت می‌کنند.

بر اساس آمار ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، مبادلات بازرگانی بین ازبکستان و کره جنوبی با ۱٫۳ برابر رشد به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، کره جنوبی استقلال این کشور‌ را در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخت و ۲ کشور در ۲۹ ژانویه سال ۱۹۹۲ میلادی روابط سیاسی خود را برقرار کردند.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *