در موضوع افغانستان از جانب واشنگتن تحت فشار قرار داریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «احسن اقبال» وزیر کشور پاکستان در گفت و گو با خبرنگاران در لاهور گفت: اسلام‌آباد از جانب واشنگتن تحت فشار سیاسی قرار دارد.
وی افزود: همکاری پاکستان و آمریکا مقدمات برقراری امنیت در افغانستان را فراهم می‌کرد اما آمریکایی‌ها سعی دارند همه چیز را با تکیه بر قدرت و فشار سیاسی حل کنند.
احسن اقبال تأکید کرد: بی اعتمادی بین پاکستان و آمریکا به نفع تروریست‌ها خواهد بود و هر دو کشور آسیب می‌بینند.
وی افزود: دشمنان پاکستان از طریق سازمان‌های بین المللی دسیسه‌های جهانی علیه این کشور به راه انداخته‌اند.
وزیر کشور پاکستان اظهار داشت: دشمنان با اقدامات بین المللی علیه اسلام‌آباد وقت خود را تلف می‌کنند زیرا سیاست ما که بر اساس منافع ملی است تغییر نخواهد کرد.
به گزارش دیلی اکسپرس،وی افزود: در شرایطی که از جانب جامعه جهانی تحت فشار هستیم احزاب سیاسی باید با یکدیگر متحد باشند نه اینکه بحران سیاسی را تشدید کنند.
احسن اقبال تأکید کرد: برای حفظ دموکراسی باید به نظر پارلمان احترام بگذاریم
این خب در حالی منتشر می‌شود که سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: با وجود همکاری طولانی مدت، شکاف در روابط اسلام‌آباد- واشنگتن عمیق‌تر شده است.
گروه ویژه اقدام مالی یا FATF که مقر آن درپاریس است پس از یک هفته رایزنی‌ها سرانجام تصمیم گرفت نام پاکستان را به فهرست کشورهای حامیان مالی تروریسم اضافه کند.
این تصمیم با فشارهای آمریکا انجام شده ومقامات پاکستانی به شدن نسبت به این موضوع معترض هستند.
بالا گرفتن تنش بین پاکستان و آمریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.
وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *