حضور پررنگ زنان ایرانی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، سوسن باستانی، مشاور معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با بانوان نخبه قرقیزی ضمن اشاره به پیشرفتهای بانوان ایرانی در عرصه های گوناگون گفت: زنان ایرانی در حوزه آموزش رشد قابل توجهی داشته و با افزایش ۱۴ درصدی حضور زنان در دانشگاه مواجه بوده ایم.

وی در ادامه افزود: تلاش داریم در بخش آموزش به تکنولوژی های نوین توجه بیشتری داشته و به همین منظور امروز جلسه ای در زمینه نقش ICT در توانمندسازی بانوان برگزار کردیم.
مشاور ابتکار گفت: در حوزه بهداشت نیز نرخ امید به زندگی زنان افزایش یافته و همچنین نرخ مرگ و میر مادران و نوزادان کاهش یافته است.
باستانی در ادامه تصریح کرد: زنان در بخش اجتماعی در بسیاری از فعالیتهای مدنی نقش پویایی داشته و در شمار زیادی از موسسات مردم نهاد فعال هستند.
وی افزود: در حوزه سیاسی رشد فعالیت زنان در بخش های محلی و منطقه ای بسیار خوب بوده و امیدواریم در آینده با رشد فعالیت سیاسی زنان در سطح ملی نیز مواجه باشیم.
مشاور ابتکار در ادامه تاکید کرد: عمده مشارکت زنان در حوزه اقتصادی در بخش غیر دولتی و بخش خصوصی و خانگی بوده است؛ در همین راستا سعی شده قوانینی وضع شوند که زنان بتوانند تعادل و توازن لازم را در خانه و کار ایجاد کنند.
وی افزود: در دولت دوازدهم مصوبه ای تایید شده که در بخش مدیریتی ۳۰ درصد مدیران ادارات را زنان تشکیل دهند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری از همکاریهای بین المللی و بخصوص منطقه ای در حوزه زنان استقبال می نماید.

هیأت بانوان نخبه قرقیزستان به دعوت خبرگزاری فارس به ایران آمده است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *