برنامه ۸۵۰ میلیون دلاری قزاقستان برای مبارزه با تروریسم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، دولت قزاقستان ضمن بررسی نتایج برنامه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی طی سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۷، از تصویب برنامه جدیدی برای سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۲۲ خبر داد.

در نشست هیئت دولت قزاقستان که به این مناسبت برگزار شد، «نورگالی بلیسبیک اف» معاون رئیس سازمان امنیت ملی این کشور گفت: برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی ۲۷۰ میلیارد «تنگه» معادل ۸۵۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از این مبلغ جهت تجهیز نهادهای امنیتی و انتظامی با تکنولوژی‌های ‌مدرن، سلاح و سایر دستگاه‌های فنی، اقدامات پیشگیرانه و بهبود مهارت‌های حرفه‌ای کارمندان هزینه خواهد شد.

معاون رئیس سازمان امنیت ملی قزاقستان افزود: از سال ۲۰۱۳ تا کنون بر اساس همکاری نهادهای مربوطه به خصوص فعالیت‌های اطلاعاتی از وقوع ۳۸ اقدام تروریستی جلوگیری شد.

در ۵ سال گذشته دولت قزاقستان برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی بیش از ۳۰۰ میلیون دلار هزینه کرده و طی این مدت ۱۲۵ قزاق از سوریه به کشور خود بازگشتند.

همچنین بیش از ۳۸۰ شهروند قزاقستان از مؤسسات آموزشی مشکوک خارجی فارغ‌التحصیل شده و بیش از ۱۵۰ نفر در خارج از کشور به تحصیل مشغول هستند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *