صدور مجوز فعالیت برای شهروندان خارجی در قرقیزستان تسهیل شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک «سپار ایساکف» نخست وزیر قرقیزستان از تسهیل فرایند صدور مدارک برای فعالیت شهروندان کشورهای خارجی در این کشور خبر داد.

وی گفت: مدت بررسی مدارک از ۳۰ روز به ۱۴ روز و تعداد اسناد از پنج به ۲ کاهش یافته است.

ایساکف تصریح کرد: چنین تغییراتی برای جذب سرمایه خارجی، نیروی انسانی متخصص، ایجاد شرایط مطلوب برای توسعه کسب‌وکار و حذف فساد صورت گرفته است.

نخست وزیر قرقیزستان ادامه داد: همچنین هفته گذشته اصلاحات قوانین مهاجرت کاری و روش‌های پرداخت مالیات ایجاد شد که طبق آنان شهروندان کشورهای خارجی می‌توانند مجوز فعالیت ۳ ساله را دریافت کنند.

ایساکف با اشاره به اینکه شرایط دریافت مجوز باید به آسانی صورت گیرد، افزود: کابینه وزرا تلاش‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و اساتید حرفه‌ای انجام داده است اما با توجه به مشکلات موجود در فرآیند صدور مجوز این اقدامات دولت بی نتیجه بوده است که بایستی این مشکلات رفع شود.

علاوه بر این در اوائل ماه جاری کابینه وزرای قرقیزستان با اشاره به فوائد پیوستن بیشکک به اتحادیه اقتصادی اوراسیا از جمله در بخش‌ فعالیت مهاجرین کاری از تسهیل دریافت مجوز، دسترسی به خدمات بهداشتی و غیره در روسیه، قزاقستان، ارمنستان و بلاروس برای شهروندان قرقیز خبر داد.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *