«ترامپ» ناتوان در تعامل با پاکستان و رفع تنش‌های منطقه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «اعزاز احمد چودری» سفیر پاکستان در آمریکا با سخنرانی در دانشگاه «شیکاگو» گفت: ترامپ با وجود ادعاهای زیاد نتوانسته راه حلی برای مشکلات منطقه و نحوه ارتباط با اسلام‌آباد پیدا کند.

چودهری تصریح کرد: افغانستان نباید موجب تنش در روابط پاکستان و آمریکا می‌شد.

وی افزود: پاکستان تحت فشار هیچ کشوری تصمیم خاص نمی‌گیرد و جز دوستی و مذاکره راه حل دیگری برای ارتباط با اسلام‌آباد وجود ندارد.

چودهری تأکید کرد: آمریکا برای حل مناقشه افغانستان نیز باید از شیوه گفت و گوی مسالمت آمیز با پاکستان استفاده کند.

وی افزود: یک افغانستان امن بیشتر از همه به نفع پاکستان است بنابراین خواهان مذاکره طرفین برای حل مشکلات برقراری امنیت در این کشور هستیم.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که در پی ادامه اختلافات دیپلماتیک، پاکستان و آمریکا تردد دیپلمات‌های خود تا شعاع ۴۵ کیلومتری را محدود کردند.

«هیتر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا حاضر نشد درباره اختلافات دیپلماتیک با پاکستان اظهار نظر کند.

قبل از آن پلیس پاکستان سرهنگ «جوزف امانوئل هال» وابسته نظامی سفارت آمریکا را به علت کشتن یک شهروند پاکستانی ممنوع الخروج کرد.

بالا گرفتن تنش بین پاکستان و آمریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *