پیام تبریک «رحمان» به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان امروز در پیامی فرارسیدن هفتاد و سومین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را تبریک گفت.

در این پیام آمده است: مردم تاجیکستان روز پیروزی در برابر فاشیسم را به عنوان یکی از صفحات غم انگیز تاریخ بشر و ادای احترام به دلاوری‌های فرزندان شجاع خود جشن می‌گیرند.

ما امروز در برابر کسانی که برای پیروزی نیکی بر بدی و خوشبختی بشریت جان خود را قربانی کردند، سر تعظیم فرود می‌آوریم.

این پیروزی نتیجه دوستی و مبارزه مشترک مردم علیه تهدید وحشتناک، یعنی فاشیسم هیتلری و نمونه عالی فداکاری فرزندان ملل مختلف برای تامین صلح و آزادی می‌باشد.

فرزندان ملت تاجیک در تمامی جبهه‌های این جنگ وحشتناک که یکی از بزرگترین تراژدی‌های تاریخ بشر است شرکت کردند.

بنابراین، قهرمانی و شجاعت نمایندگان تاجیکستان برای نسل حاضر بالاترین وفاداری و خدمت به سرزمین مادری می‌باشد.

مشاهده تجربه غنی و فعالیت‌های جانبازان این جنگ برای نسل‌های حاضر و آینده نمونه و دستور العمل واضح زندگی برای دفاع از استقلال و آزادی، رشد کشور، حفاظت از مرزها، منافع ملی و دولتی به شمار می‌رود.

رحمان در بخش دیگری از پیام خود با اشاره به وضعیت ناآرام و گسترش خطر و تهدیدات امنیتی در بسیاری از کشورها و مناطق جهان ترویج صلح و ثبات، وحدت ملی، مبارزه علیه تروریسم و افراط‌گرایی و ملت‌گرایی و نژادپرستی را مهم عنوان کرد.

بنابر سخنان رئیس جمهور تاجیکستان نیروهای مسلح که در سال جاری بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفتند به مانند پدرانی شجاع همیشه آماده حفاظت از سرزمین مادری، دستاوردهای کشور و زندگی مسالمت آمیز مردم می‌باشند.

رئیس جمهور تاجیکستان در پایان این پیام برای جانبازان جنگ جهانی دوم و مردم شریف این کشور سلامتی و رفاه و برای کشور خود صلح و ثبات ابدی را آرزو کرد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *