استخراج ۷ هزار تن اورانیوم در قزاقستان در ۴ ماه نخست ۲۰۱۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزارت انرژی قزاقستان در گزارشی استخراج اورانیوم در این کشور طی چهار ماه اول سال جاری را ۷ هزار و ۱۳۷ تن اعلام کرد.

بنابه این گزارش، وزارت انرژی قزاقستان کاهش شاخص استخراج اورانیوم در این کشور را با قیمت نامطلوب این محصول در بازار های جهانی مرتبط دانست.

علاوه بر این در این کشور طی این مدت زمان ۱۸٫۷ میلیارد متر مکعب گاز تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶٫۱ درصد بیشتر می‌باشد.

در ماه های ژانویه و مارس ۶٫۷ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به کشورهای خارجی صادر شده است که ۲۴٫۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین از ابتدای سال جاری میلادی در این کشور بیش از یک میلیون تن گاز مایع تولید شده که ۳٫۵ درصد بیشتر از شاخص های سال گذشته است.

در این کشور در چهار ماه اول سال جاری ۱۸۷ هزار تن قیر نفتی تولید شده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۶۵ درصد بیشتر می‌باشد.

صادرات این محصول ۱۲ تن را تشکیل داده که عمدتا به تاجیکستان و قرقیزستان عرضه شده است.

در این مدت در قزاقستان ۳۸ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید شده که ۸ درصد بیشتر از چهار ماه اول سال گذشته می‌باشد.

بنابه گزارش این وزارتخانه حجم تولید زغال سنگ بدون در نظر گرفتن کنسانتره، ۳۶٫۸ میلیون تن را تشکل داده که ۳٫۲ درصد از مدت مشابه سال ۲۰۱۷ بیشتر است.

۲۶٫۸ میلیون تن از زغال سنگ تولید شده در بازارهای داخلی عرضه شده و ۸٫۶ تن دیگر از حجم کلی تولید زغال سنگ به خارج صادر شده است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *