بازدید هیأت تجاری اتریش از تاجیکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، هیأتی متشکل از نمایندگان برجسته شرکت‌های مختلف اتریشی از تاجیکستان دیدن کردند.

سفر هیأت تجاری اتریش از سوی اتاق فدرال اقتصاد این کشور برنامه ریزی و با کمک وزارت امور خارجه و وزارت توسعه اقتصادی و تجارت تاجیکستان صورت گرفت.

هیات مذکور متشکل از ۱۳ برجسته‌ترین شرکت‌های اتریشی از جمله در بخش حمل و نقل، طراحان نیروگاه‌های کوچک و بزرگ، تولیدکنندگان تجهیزات الکترومکانیکی برای نیروگاه‌های برق آبی، متخصصان در بخش‌های فناوری‌های هوشمند، دولت دیجیتال، ماشین‌آلات برای تولید شیرینی، بخش پزشکی و همچنین متخصصان ساخت زیرساخت‌ها بود.

طبق گزارش سفارت اتریش، «گرهارد سیلر» سفیر این کشور در تاجیکستان با اقامت در قزاقستان در این سفر تجار این کشور به «دوشنبه» را همراهی کرد.

طی این ۲ روز نمایندگان شرکت‌های اتریشی با نمایندگان وزارت، نهادها و همچنین شرکت‌های دولتی و خصوصی تاجیکستان دیدار کردند.

در جریان این ملاقات‌ها تعدادی از توافق‌نامه میان طرفین به امضا رسید.

«میشائل مولر» مشاور تجاری سفارت اتریش که ریاست هیات این کشور را بر عهده داشت در سخنانی توسعه بخش انرژی تاجیکستان به منظور افزایش صادرات انرژی در سال‌های آینده را به طور مثبت ارزیابی کرد.

وی گفت: اتریش متخصص بخش برق آبی در بازار جهانی به شمار می‌رود و در این راستا ظرفیت بزرگی برای همکاری میان شرکت‌های مربوطه ۲ کشور وجود دارد.

در سال ۲۰۱۷ میلادی گردش مالی میان تاجیکستان و اتریش ۱۰ میلیون یورو براورد شده است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *