اختصاص وام ۲۰ میلیون دلاری بانک جهانی به ازبکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، بانک جهانی برای اجرایی طرح مدرنیزه سیستم ثبت املاک غیرمنقول و کاداستر در ازبکستان به این کشور معادل ۲۰ میلیون دلار وام اختصاص داد.

نمایندگان کمیته زمین شناسی ازبکستان با اعلام این خبر افزودند: امروز در چارچوب این طرح با همکاری شرکت‌های بین المللی، طراحی این سیستم اطلاع رسانی و خصوصیات فنی آن انجام می گیرد، روش دیجیتالی کردن اسناد کاداستر، مطالب نقشه برداری و دیگر مطالب آرشیو نیز تدوین می‌شود.     

اجرای این طرح برای تمرکز آمار زمینی و فضایی در ساختار دولت الکترونیکی، دسترسی به آمار زمینی و فضایی، تبادلات آنان و بهره برداری مشترک از آنان در سطح ملی، ارائه کیفی خدمات دولتی تعاملی و کارآفرینی کمک می‌کند.  

به عقیده کارشناسان، احتمال دسترسی علنی به آمار فهرست حقوق و کاداستر املاک غیرمنقول برای بهبود فضای سرمایه گذاری در ازبکستان کمک خواهد کرد.  

ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به عضویت بانک جهانی درآمد و این بانک در ازبکستان ۱۷ طرح مختلف به ارزش کلی معادل دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار را تامین مالی می کند. این طرح ها شامل کشاورزی و مدیریت منابع آب، بخش انرژی، حمل و نقل، بهداشت، آموزش، توسعه شهری، آبیاری و بهداری است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *