دیدار نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل با وزیر خارجه ازبکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «ناتالیا گرمان» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد، رئیس مرکز منطقه ای سازمان ملل متحد در دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی که در یک سفر کاری وارد تاشکند شده با «عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار مسائل روز همکاری های متقابل ازبکستان با سازمان ملل متحد و ساختارهای آن  از جمله مرکز منطقه ای سازمان ملل متحد در دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار برای اجرای ابتکارات مهم بین المللی مطرح شده توسط «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی توجه خاص مبذول شد.

در این زمینه تاکید شد که تصویب قطعنامه مهم تاریخی سازمان ملل متحد «تحکیم همکاری های منطقه‌ای بین المللی برای تامین صلح، ثبات و توسعه پایدار در منطقه آسیای مرکزی» تائید حمایت گسترده بین‌المللی از گسترش همکاری ها در آسیای مرکزی می‌باشد.

طرفین همچنین برخی مسائل منطقه ای را نیز مورد بررسی قرار دادند.  

در این دیدار همچنین در مورد دستور کار همایش بین المللی «آسیای مرکزی: امکانات و چشم انداز جدید همکاری های منطقه ای» که برنامه ریزی می شود در سال ۲۰۱۹ میلادی در تاشکند با حضور مراکز بزرگ بین المللی تحلیل برگزار شود، تبادل نظر شد.

ازبکستان در تاریخ دوم مارس سال ۱۹۹۲ میلادی به عضویت سازمان ملل متحد درآمد و در تاریخ ۲۴ اکتبر سال ۱۹۹۳ میلادی در تاشکند نمایندگی سازمان ملل متحد گشایش یافته است.       

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *