اختصاص بیش از یک میلیارد دلار وام بانک توسعه اسلامی به ازبکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، بانک توسعه اسلامی طی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ میلادی به ازبکستان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار وام اختصاص می‌دهد.

قرارداد تخصیص این وام امروز در چهارچوب نشست «روز گروه های بانک توسعه اسلامی» در تاشکند توسط «سهراب خال مراداف» معاون نخست وزیر ازبکستان و «بندر الحاجر» رئیس بانک توسعه اسلامی به امضا رسید.

امروز در هتل «اینترنیشنال هتل تاشکند» با حضور نمایندگان وزارت ها و ادارات، نمایندگان بخش خصوصی و نهادهای مالی بین المللی نشست «روز گروه های بانک توسعه اسلامی» برگزار شد.  

هدف اصلی از برگزاری نشست «روز گروه های بانک توسعه اسلامی» معرفی استراتژی جدید همکاری بانک توسعه اسلامی با ازبکستان برای سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ میلادی و بررسی برنامه ۴ ساله همکاری‌های متقابل می‌باشد.

رئیس بانک توسعه اسلامی در این نشست گفت: بانک توسعه اسلامی برنامه ریزی می‌کند از ازبکستان در توسعه طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری حمایت کند.

الحاجر افزود: در این میان ۴۷۵ میلیون دلار در زمینه انرژی، حمل و نقل و توسعه شهری، ۳۰۰ میلیون دلار برای ساخت مسکن و زیربناها در اماکن روستایی و ۳۰۰ میلیون دلار دیگر برای حمایت از تامین مالی بازرگانی، ۱۴۰ میلیون دلار برای توسعه اجتماعی و ۸۵ میلیون دلار برای طرح های صنعت کوچک اختصاص داده می‌شود.   

رئیس بانک توسعه اسلامی در راس یک هیات اقتصادی در تاریخ  سپتامبر به ازبکستان سفر کرده و تا تاریخ ۲۰ ماه جاری از طرح های مختلف این کشور بازدید خواهد کرد.

ازبکستان در سال ۲۰۰۳ میلادی به عضویت بانک توسعه اسلامی پیوست و این بانک تاکنون به این کشور برای انجام بیش از ۲۶ طرح در زمینه‌های بهداشت، آموزش، آبیاری و اصلاح زمین، انرژی، کشاورزی، توسعه زیرساختارهای جاده‌ای، بخش کوچک و متوسط بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار وام اختصاص داده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *