دیدار «رحمان» با دادستان‌های کل کشورهای «همسود» و «شانگهای»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان امروز در محل «قصر ملت» شهر «دوشنبه» با دادستان های کل کشورهای عضو جامعه همسود و سازمان همکاری شانگهای ملاقات کرد.

رحمان در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمد گویی به مهمانان جهت حضور در بیست و هشتمین نشست شورای هماهنگ ساز کشورهای همسود و شانزدهمین نشست دادستان های کل کشورهای شانگهای که در شهر دوشنبه در حال برگزاری است آرزوی موفقیت کرد.

وی نهادهای دادستانی را یکی از ساختارهای مهم دولتی خواند و ابراز اطمینان کرد که ملاقات امروزه مقامات دادستانی منجر به تقویت همکاری میان نهادهای ذیربط کشورهای شرکت کننده خواهد شد.

در جریان این ملاقات همچنین مسائل مربوط به مبارزه مشترک با جرایم فراملی و سازمان یافته، تروریسم و افراط‌گرایی مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به وضعیت سیاسی پیچیده در برخی کشورهای جهان که با درگیری های مسلحانه و کشتار غیر نظامیان مواجه شده‌اند بر ضرورت تحکیم تلاش های کشورهای عضو همسود و شانگهای برای تامین امنیت در قلمرو کشورهای عضو سازمان های مذکور و منطقه تاکید شد.

همچنین در جریان این دیدار در خصوص مسائل مربوط به مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تقویت مرز های دولتی تاجیکستان با افغانستان، تامین امنیت اطلاعاتی، مبارزه با جرایم سایبری و سایر تهدیدات سخنانی بیان شد.

انتهای پیام/.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *